PARTNER PORTALU

Abadon Real Estate ma się świetnie. Grupa podsumowała zyski

Abadon Real Estate w ciągu dziewięciu wypracowała 281,1 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 39,0 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk z działalności operacyjnej wzrósł o ok. 250 proc. do poziomu 20,6 mln zł.

Autor: housemarket.pl 30 listopada 2017 14:50

Podstawową aktywność grupy stanowi działalność usługowa nakierowana na obsługę inwestycji nieruchomościowych realizowanych zarówno we współpracy z grupą Murapol, jak również na zlecenie inwestorów zewnętrznych. Oferowane usługi obejmują generalne wykonawstwo, usługi architektoniczno-projektowe świadczone przez Murapol Architecture Drive, wsparcie pracowni kreatywnej, zarządzanie nieruchomościami, wykończenie mieszkań pod klucz, komercjalizację inwestycji oraz wsparcie w zakresie kadr, księgowości oraz IT. Uzupełnieniem tej oferty są usługi generalnego wykonawstwa świadczone przez grupę budowlaną Awbud, specjalizującą się w realizowaniu inwestycji z zakresu budownictwa przemysłowego, ekologii i energetyki.

W ciągu dziewięciu miesięcy br. grupa Abadon RE wypracowała z działalności usługowej 241,5 mln zł przychodów ze sprzedaży, co stanowi 86 proc. wpływów ze sprzedaży ogółem w analizowanym okresie.

Drugi obszar działalności grupy Abadon RE stanowi segment handlowy oferujący obsługę projektów realizowanych w ramach segmentu usługowego oraz dostawy do klientów zewnętrznych. Działalność handlowa realizowana jest przez dystrybutora materiałów budowlanych – firmę Cross Bud. Przychody Abadon RE z tego segmentu aktywności wynoszą 93,9 mln zł, z czego ponad 50 proc. została wypracowana z obsługi klientów zewnętrznych.

- Stworzyliśmy unikatowy w skali Polski podmiot o niespotykanym dotychczas modelu biznesowy, którego oferta jest w stanie odpowiedzieć na potrzeby najbardziej wymagających inwestorów, realizujących najbardziej wyszukane i śmiałe koncepcje inwestycji nieruchomościowych. Stale rozbudowujemy kompetencje wykonawcze o nowe obszary, tak aby zakres obsługi uwzględniał wszystkie etapu realizacji projektów budowlanych. W bieżącym roku uzupełniliśmy ofertę Abadon RE o usługi świadczone przez grupę Awbud, wchodząc w segment budownictwa przemysłowego, ale również wykorzystując kompetencje Awbudu na naszych budowach inwestycji mieszkaniowych. Łączymy również siły w pozyskiwaniu kontraktów od inwestorów zewnętrznych. Docelowo chcemy aby udział zleceń od podmiotów spoza holdingu Murapol dominował w portfelu zamówień grupy Abadon RE. Biorąc pod uwagę, że Murapol ma ponad milion mkw. PUM-u w przygotowaniu to jesteśmy spokojni o zajętość spółek z grupy na najbliższe 5-6 lat – mówi Michał Sapota, prezes zarządu Abadon Real Estate. 

W ciągu trzech kwartałów 2017 roku holding Murapol zlecił spółkom z Grupy Abadon Real Estate prace o wartości ponad 260 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych