PARTNER PORTALU

Adamczyk: Rząd otwarty na współpracę z deweloperami

W obliczu zapowiadanej realizacji Narodowego Programu Mieszkaniowego powstaje pytanie: jak i na ile w proces ten mogą zaangażować się firmy deweloperskie. - Nie skazujemy nikogo na ostracyzm, chcemy współpracować z każdym, aby zlikwidować problem deficytu mieszkań - mówi dla HouseMarket.pl Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa.

Autor: housemarket.pl 03 czerwca 2016 14:59

Deweloperzy mogą współpracować w ramach programu Mieszkanie Plus w relacjach czysto rynkowych – mówi minister Adamczyk. - Jeżeli Narodowy Fundusz Mieszkaniowy otrzyma propozycję, zgodnie z którą albo nieruchomości możliwe do zabudowy, albo środki, które oferent, np. deweloper czy inna instytucja wprowadzi, będzie można sprząc z programem - jesteśmy otwarci.

Jest jednak kilka warunków: określony czynsz, określony standard i zasady określone w ramach programu.

- Jeżeli deweloper lub główny wykonawca zechce zaangażować swoją firmę do realizacji naszej inwestycji i złoży konkurencyjną ofertę na realizację, jaka w danym miejscu będzie budowana, to wybierzemy dewelopera. Nie skazujemy nikogo na ostracyzm, chcemy współpracować z każdym, aby zlikwidować problem deficytu mieszkań - tłumaczy minister.

Aktualnie trwają prace związane z ustalaniem wielkości gruntów, które skarb państwa, będzie mógł wykorzystać w Narodowym Funduszu Mieszkaniowym. Będą one pochodzić m.in. z puli , która posiadają wojewodowie czy Agencja Mienia Wojskowego.

Przeczytaj więcej na temat szczegółów programu Mieszkanie plus

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych