PARTNER PORTALU

Akcje ATAL mają wzięcie wśród kadry menedżerskiej dewelopera

Menedżerowie ATAL zainwestowali ponad 1,5 mln zł w papiery spółki. Transakcji dokonywano już po debiucie na GPW.

Autor: HouseMarket.pl 24 czerwca 2015 10:34

Osoby wchodzące w skład zarządu oraz ścisłego kierownictwa ATAL zainwestowały w walory zarządzanej spółki łącznie ponad 1,5 mln zł. W ramach transakcji giełdowych dokonywanych od 15 czerwca br., czyli od momentu debiutu spółki na GPW, do 18 czerwca br. nabyły łącznie nieco ponad 71,8 tys. praw do akcji firmy. Nabyte papiery stanowią 0,2 proc. podwyższonego kapitału zakładowego spółki uwzględniającego także walory wyemitowane w ramach oferty publicznej.

- ATAL S.A. posiada silną pozycję na rynku i bardzo dobre perspektywy rozwoju na najbliższe lata. Potwierdzeniem tego jest sukces oferty publicznej i duże zainteresowanie inwestorów, a następnie transakcje zakupu papierów dokonane przez kluczowych menedżerów – powiedział Zbigniew Juroszek, prezes zarządu spółki.

ATAL zadebiutował na GPW 15 czerwca br. Wszystkie walory sprzedawane były po 22 zł. Wartość oferty wyniosła łącznie 143 mln zł brutto. Redukcja zapisów w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła 80,07 proc. W ramach IPO inwestorzy objęli akcje, które stanowią łącznie 16,79 proc. podwyższonego kapitału zakładowego spółki i uprawniają ich właścicieli do wykonywania łącznie 16,16 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu. Po uwzględnieniu wyemitowanych w ramach IPO papierów kapitał zakładowy ATAL dzieli się na nieco ponad 38,7 mln akcji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych