PARTNER PORTALU

Akcje Lokum Deweloper w niższej cenie

Lokum Deweloper obniżył cenę maksymalną oferowanych akcji z 20 zł do 15 zł. Zapisy na akcje w transzy inwestorów indywidualnych potrwają od 20 do 24 listopada br.

Autor: HouseMarket.pl 19 listopada 2015 17:08

- Miesiąc wcześniej przedstawiliśmy inwestorom charakterystykę działalności Lokum Deweloper, strategię rozwoju i plany finansowe, zakładające utrzymanie wysokiej na tle sektora rentowności netto. Teraz powracamy z naszą ofertą publiczną, korygując jednocześnie cenę maksymalną akcji, co wynika bezpośrednio z trudnej sytuacji na giełdzie – mówi Bartosz Kuźniar, prezes zarządu Lokum Deweloper. – Mimo, że środki jakie zamierzamy pozyskać z emisji akcji będą niższe od pierwotnie zakładanych, kierunek naszej strategii i planów inwestycyjnych nie zmienia się. W razie potrzeby będziemy korzystać z innych źródeł finansowania. Nasze zadłużenie netto jest na relatywnie niskim poziomie – na koniec trzeciego kwartału wyniosło niespełna 18 mln zł – stąd dostępne są dla nas różne możliwości – dodaje Prezes.

Oferta publiczna akcji Lokum Deweloper obejmuje do 5 mln nowych akcji. Środki z oferty Grupa Lokum zamierza przeznaczyć na zwiększenie skali działalności, w tym przede wszystkim zakup działek we Wrocławiu lub w Krakowie pod projekty deweloperskie oraz na pokrycie części wydatków związanych z ich realizacją.

Oferta jest skierowana do krajowych inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Przewiduje się, że inwestorom indywidualnym zaoferowanych zostanie łącznie do ok. 15 proc. akcji oferowanych.

Zapisy w transzy inwestorów indywidualnych będą przyjmowane od 20 do 24 listopada 2015 r. Zapisy będzie można składać w punktach obsługi klienta Millennium DM, DM mBanku, DM PKO BP, DM BOŚ, DM BZ WBK, BM Banku BPH oraz BM Alior Banku.

Cena emisyjna akcji zostanie opublikowana 25 listopada, po zakończeniu procesu budowy Księgi Popytu. Cena ta będzie jednakowa dla obu transz i nie wyższa od ceny maksymalnej. Również 25 listopada opublikowana zostanie ostateczna liczba akcji oferowanych, w tym ich liczba w poszczególnych transzach. Akcje zostaną przydzielone inwestorom 2 grudnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych