PARTNER PORTALU

Akcjonariusze GTC przed decyzją o emisji nowych akcji

Na 30 czerwca GTC zwołało kolejne walne zgromadzenie, które ma decydować w sprawie emisji do 140 mln nowych akcji spółki, z prawem poboru dla obecnych akcjonariuszy - podała spółka w komunikacie.

Autor: PAP 05 czerwca 2015 08:48

Dniem prawa poboru miałby być 10 września.

Akcjonariusze dewelopera jak dotąd dwa razy nie podjęli uchwały w sprawie emisji akcji serii K, podczas walnych zgromadzeń, które odbyły się w październiku 2014 i kwietniu tego roku. Uchwała o podniesieniu kapitału nie otrzymała wtedy wystarczającej większości głosów.

W środę zakończyły się natomiast zapisy w wezwaniu Lone Star na 33,5 proc. akcji GTC. Wzywający podawał, że po pierwszym tygodniu przyjmowania zapisów w wezwaniu na akcje GTC złożono zapisy na sprzedaż 79,9 mln akcji, reprezentujących 22,7 proc. udziału w kapitale GTC. Akcjonariusze, które odpowiedzieli na wezwanie w tym terminie mogli liczyć na wyższą cenę - do 25 maja Lone Star płacił 6,1 zł za akcję, później 5,5 zł.

Wezwanie zostało ogłoszone pod warunkiem m.in. podjęcia przez walne zgromadzenie akcjonariuszy uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego GTC w drodze emisji akcji z prawem poboru.

Tymczasem w kwietniu walne zgromadzenie GTC po raz kolejny nie podjęło uchwały o emisji do 140 mln akcji serii K z prawem poboru. Środki z emisji spółka chciała przeznaczyć na akwizycje oraz budowę projektów.

W maju Lone Star podjął decyzję o nabywaniu akcji GTC, na które zostaną złożone zapisy w wezwaniu, pomimo nieziszczenia się warunków związanych z emisją akcji przez spółkę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych