PARTNER PORTALU

Allcon Budownictwo: dla generalnego wykonawcy apartamenty to wyzwanie

Na rynku pojawia się coraz więcej inwestycji, które aspirują do miana prestiżowych, a tym samym wykorzystuje się przy ich realizacji rozwiązania, które dotychczas były zarezerwowane dla najwyższej klasy luksusu. O arkanach budowania luksusowych mieszkań i nowych inwestycjach – specjalnie dla Housemarket.pl - mówi Mariusz Białek, prezes zarządu Allcon Budownictwo.

Autor: HouseMarket.pl 04 listopada 2016 09:02

Czy luksusowe mieszkania i apartamenty wymagają od generalnego wykonawcy innego spojrzenia na inwestycję?

Luksusowe mieszkania wyróżniają się na tle innych realizacji z zakresu budownictwa mieszkaniowego. Myślę tu nie tylko o szczególnie wysokiej jakości materiałach wykończeniowych, ale również o rozwiązaniach technologicznych wykorzystywanych w instalacjach sanitarnych czy elektrycznych. Wymagania definicji „luksusowy” powodują, że generalny wykonawca musi zadbać zarówno o zaawansowaną technologię montażu, jak i zaawansowaną automatykę sterowania takimi rozwiązaniami. W klasie premium liczy się również estetyka dopasowana do najwyższych oczekiwań odbiorców, ale jednocześnie spełniająca zadania użytkowe. Stąd też konieczność przemyślenia w najdrobniejszych szczegółach komunikacji stref wspólnych czy funkcjonalności recepcji.

Budowa prestiżowego apartamentowca to wyzwanie?

Można zauważyć, że na dzisiejszym rynku pojawia się coraz więcej inwestycji, które aspirują do miana prestiżowych, a tym samym wykorzystuje się przy ich realizacji rozwiązania, które dotychczas były zarezerwowane dla najwyższej klasy luksusu. Z perspektywy wykonawcy realizacja takich zadań to szczególne wyzwanie również ze względu na prestiż, jaki im towarzyszy. Często są to flagowe, silnie komunikowane inwestycje dewelopera. Powstają one w istotnych dla miast lokalizacjach, co niekiedy może powodować trudności w organizacji placu budowy. Zwłaszcza w przypadku ustalenia krótkiego terminu realizacji prac. Te uwarunkowania sprawiają, że dla inwestorów ważne jest, aby generalni wykonawcy mieli duże doświadczenie w budowie apartamentowców.

Największe „luksusowe wyzwanie” dla Allcon Budownictwo to...?

Obawiam się, że nie da się wyróżnić tylko jednej inwestycji. W filozofii naszego funkcjonowania jest traktowanie każdej realizacji z poziomu najwyższej jakości wykonawstwa. Równocześnie wszystkie zbudowane przez nas obiekty zawierają elementy specyficzne wyłącznie dla nich. Część z nich powstała w prestiżowych lokalizacjach, w przypadku innych na uwagę zasługują zastosowane rozwiązania architektoniczne, technologiczne. Do naszych referencyjnych obiektów w kategorii budownictwa mieszkaniowego o wysokim standardzie zaliczamy m.in. gdyńskie obiekty: Biały Dwór oraz Villa Nova, a także Apartamentowiec Jastarnia.

Nad jakimi realizacjami z górnej półki teraz Państwo pracujecie, a jakie macie w planach?

W ciągu wielu lat obecności na pomorskim rynku mieliśmy okazję wybudować kilkadziesiąt budynków mieszkaniowo-usługowych. Spośród obecnie realizowanych przez nas inwestycji warto z pewnością wymienić Waterlane Island, budowany dla spółki LP Chmielna apartamentowiec klasy premium. W zlokalizowanym w Gdańsku na Wyspie Spichrzów obiekcie znajdować się będą zarówno apartamenty mieszkalne, jak i hotelowe do przeznaczenia na wynajem, a także lokale usługowe, SPA z basenem, dwoma saunami, jacuzzi i siłownią. To wymagający projekt w ważnej dla miasta lokalizacji. Jestem jednak pewny, że budynek powstanie na czas i przy zachowaniu wysokiej jakości prowadzonych prac.

Allcon realizuje również własne projekty. Jest się czym pochwalić?

Oczywiście! Realizujemy szereg inwestycji własnych w ramach Grupy Allcon. W tym miejscu warto wymienić przede wszystkim kontynuację projektu Kamienice Malczewskiego – osiedla, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. To zlokalizowana blisko centrum Gdańska, kameralna i starannie zaprojektowana inwestycja z lokalami w wysokim standardzie, a także autorskim projektem aranżacji wnętrz z galerią obrazów współczesnych artystów. Zakończenie obu wymienionych budów zaplanowane jest na drugą połowę 2017 roku.

Czy polskie luksusowe apartamentowce odbiegają od tych realizowanych w innych krajach Europy?

Nie można powiedzieć, aby inwestycje realizowane na zagranicznych, rozwiniętych rynkach wyróżniały się pod względem prowadzenia prac budowlanych czy standardu obiektów premium w zestawieniu z budowami prowadzonymi w Polsce. Pod względem materiałów, technologii czy organizacji budowy w naszym kraju stosowane są najwyższe europejskie standardy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych