PARTNER PORTALU

Alta ma pieniądze na bieżące projekty

Spółka z portfela Alty sprzedaje nieruchomości handlowe. Pozyskane środki będą przeznaczone na spłatę zadłużenia i finansowanie inwestycji mieszkaniowych.

Autor: HouseMarket.pl 09 czerwca 2015 08:51

Trzy nieruchomości o łącznej wartości 9 mln zł sprzedała TUP Property, spółka portfelowa giełdowej Alty. Pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na częściową spłatę zadłużenia TUP Property w Banku Zachodnim WBK oraz bieżące prowadzenie pozostałych projektów.

Umowa dotyczy własności trzech nieruchomości handlowych w lokalizacjach Syców, Ostrzeszów i Zabrze. Nabywcą nieruchomości jest prywatny inwestor. Sprzedane nieruchomości objęte są długoterminowymi umowami najmu - najemcą jest operator sieci handlowej.

- To kolejna transakcja związana z restrukturyzacją zadłużenia spółek portfelowych Alty oraz dezinwestycjami nieruchomości w celu pozyskania środków na nasz najważniejszy projekt - Zrównoważoną Dzielnicę Siewierz Jeziorna. Takie działania zapowiadaliśmy publikując strategię do 2020 roku i te transakcje są jednym z etapów jej realizacji - mówi Robert Jacek Moritz, prezes zarządu Alty.

Środki pozyskane ze sprzedaży nieruchomości zostaną w głównej mierze przeznaczone na częściową spłatę zadłużenia TUP Property w Baku Zachodnim WBK, w którym spółka ma kredyt w wysokości 5,6 mln euro. - Wymagalność kredytu przypada na 30 czerwca br. Rozmawiamy z bankiem o jego dalszym przedłużeniu i restrukturyzacji zadłużenia, jednak chcemy do tego czasu spłacić jak największą kwotę - tłumaczy prezes Moritz.

W ostatnim czasie udało się zredukować i zrestrukturyzować zadłużenie TUP Property. Dwa tygodnie temu jedna ze spółek portfelowych zawarła z mBankiem Hipotecznym umowę kredytu z mBankiem Hipotecznym na kwotę 8,1 mln EUR. Posłużył on do spłaty zadłużenia kredytowego udzielonego przez DZ Bank TUP Property. Zostało ono zaciągnięte na refinansowanie zakupu centrum handlowego w Tychach - City Point Tychy, a musiało zostać spłacone w związku za zakończeniem działalności DZ Bank w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych