PARTNER PORTALU

Ambitne plany J.W. Construction

J.W. Construction Holding S.A. szykuje 21 nowych inwestycji mieszkaniowych, aparthotelowych i magazynowych.

Autor: housemarket.pl 09 listopada 2017 19:41

Po trzech kwartałach 2017 roku J.W. Construction Holding S.A. utrzymuje stabilny poziom sprzedaży. W tym okresie spółka znalazła nabywców na 1239 lokali w porównaniu do 1171 sztuk w analogicznym okresie roku poprzedniego. Przychody po trzech kwartałach 2017 roku wyniosły 228 mln zł przy zysku operacyjnym 14,3 mln zł i wyniku netto 3,1 mln zł. Marża brutto ze sprzedaży w ujęciu narastającym wyniosła 25 proc. W samym III kwartale Grupa odnotowała ponad 92 mln zł przychodów ze sprzedaży i zysk netto na poziomie 6,6 mln zł. Marża brutto ze sprzedaży w ujęciu kwartalnym wyniosła ponad 28 proc.

- W III kwartale rozpoczęliśmy przekazania lokali z części mieszkaniowej etapu C osiedla Bliska Wola w Warszawie, 185 z 224 przekazanych lokali pochodziło z tej inwestycji. Zgodnie z przyjętymi zasadami rachunkowości dopiero po przekazaniu klientom lokali możemy rozpoznać przychody w rachunku wyników. W kolejnym kwartale planujemy przekazać resztę lokali z wolskiej inwestycji (blisko 300 lokali), ale także m.in. zdecydowaną większość mieszkań z zakończonego w październiku osiedla Zielona Dolina II etap I na warszawskiej Białołęce - komentuje Małgorzata Szwarc-Sroka, Członek Rady Nadzorczej J.W. Construction Holding S.A. Dodaje, że pod względem przekazań IV kwartał ma lepszy potencjał niż narastająco pierwsze trzy kwartały bieżącego roku.

W minionym kwartale spółka uzyskała pozwolenie na użytkowanie etapu osiedla Bliska Wola oraz osiedla domów szeregowych Villa Campina etap I w gm. Ożarów Mazowiecki.

Dzięki uzyskanemu pozwoleniu na budowę, w III kwartale 2017 r. spółka uruchomiła sprzedaż rezerwacyjną inwestycji Wrzosowa Aleja, zlokalizowanej na warszawskiej Białołęce. Inwestycja obejmuje 81 mieszkań. Spółka przygotowuje się także do realizacji ostatniego etapu flagowego projektu Bliska Wola na ok. 1500 lokali. To szczególnie istotne wydarzenie dla firmy, ponieważ wieńczy realizację całego kompleksu osiedlowego położonego u zbiegu ul. Kasprzaka i al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie, obejmującego w sumie ponad 4500 lokali mieszkalnych i aparthotelowo-komercyjnych.

W III kwartale realizowano budowy na prawie 4200 lokali. Kolejne 3700 jednostek grupa przygotowuje do uruchomienia w ramach 21 nowych inwestycji zarówno mieszkaniowych, aparthotelowych, jak i magazynowych. Ponadto spółka prowadzi działania mające na celu poszerzenie obecnego banku gruntów. Zakupiła nieruchomość w centrum Krakowa oraz monitoruje też inne miasta, m.in. rynek trójmiejski, gdzie na zakup gruntów podpisała w ostatnim czasie umowy przedwstępne.  Planowane są także kolejne zakupy.

Wiele rozpoczętych inwestycji w całym kraju (Warszawa, Szczecin, Gdynia, Katowice), dywersyfikacja przychodów oraz atrakcyjny bank ziemi będący w posiadaniu J.W. Construction – to czynniki pozwalające na stabilny rozwój w kolejnych kwartałach i latach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych