PARTNER PORTALU

Ancona Development stawia na Wrocław

Firma Ancona Development rozpoczęła właśnie budowę 106 mieszkań we Wrocławiu. Dlaczego rozwija się w stolicy Dolnego Śląska? Czy planuje tutaj kolejne inwestycje? Rozmawiamy z prezesem firmy - Piotrem Seretnym.

Autor: HouseMarket.pl 06 września 2017 09:04

Osiedle Jutrzenka jest pierwszą inwestycją Ancona Development we Wrocławiu. Co skłoniło firmę do wyboru właśnie stolicy Dolnego Śląska?

Piotr Seretny, prezes zarządu Ancona Development: Złożyło się na to kilka czynników. Po pierwsze, biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój Wrocławia, widzimy w nim duży potencjał. Mieszkańcy cały czas potrzebują nowych mieszkań, co wyraźnie pokazują dane statystyczne.

Po drugie, wrocławski rynek w ostatnich kilku latach bardzo się zmienił. Kupujący coraz częściej zwracają uwagę na wysoki standard, funkcjonalne rozkłady, własne ogrody, dużą ilość zieleni i naturalnego światła.

Wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom, a to wszystko w relatywnie niskiej cenie, wśród ludzi, w miejscu, które ma dobrą infrastrukturę i komunikację z centrum miasta.

Osiedle Jutrzenka powstanie na Klecinie. Na co zwracacie uwagę przy wyborze lokalizacji dla nowych inwestycji?

Za każdym razem lokalizacje naszych inwestycji wybieramy z dużą starannością. Kluczową kwestią jest wysoki komfort życia. W przypadku Kleciny gwarantują go cisza i spokój w otoczeniu zieleni, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Jednocześnie lokalizacja naszego osiedla umożliwia szybki dojazd do pozostałych dzielnic, a przez to wygodny dostęp do miejskiej oferty – kulturowej, rozrywkowej, edukacyjnej, zakupowej.

Ancona Development realizuje inwestycje w całej Polsce. Czym wrocławski rynek różni się od innych, na których działa firma?

Wrocławscy klienci lubią ciekawe, oryginalne koncepcje. Cenią kameralne projekty, przestronne mieszkania, dobrze zaprojektowane części wspólne. Zauważamy również, że Wrocławiu klienci częściej decydują się na kupno mieszkania na etapie przedsprzedaży, jeszcze przed lub tuż po rozpoczęciu budowy. Jest to również miasto typowo studenckie i turystyczne. Dlatego częściej pojawiają się tutaj klienci inwestycyjni, którzy kupują mieszkania na wynajem.

W ofercie pierwszej inwestycji we Wrocławiu są również dwupoziomowe mieszkania. Dlaczego firma, wchodząc na wrocławski rynek, zdecydowała się na tego rodzaju inwestycję?

Na osiedlu Jutrzenka proponujemy 106 mieszkań w różnorodnych układach i metrażach, w tym 27 dwupoziomowych z dostępem do zielonych ogródków, które „przedłużają” prywatną przestrzeń mieszkaniową nawet o 160 mkw. To nowość we Wrocławiu i biały kruk na polskim rynku nieruchomości.

Zainspirowały nas trendy zachodnie. Mieszkańcy Europy pokochali mieszkania dwupoziomowe z dostępem do ogródków za połączenie najważniejszych wygód domu jednorodzinnego i życia w mieście.

Mieszkania dwupoziomowe z pewnością inaczej się projektuje niż standardowe lokale?

Zgadza się - duży walor dwupoziomowego mieszkania to możliwość praktycznego wydzielenia dwóch stref. Pierwsza to dzienna, ogólnodostępna, która znajduje się na dole. Najczęściej projektuje się tutaj kuchnię i salon z bezpośrednim dostępem do ogródka. Druga strefa jest bardziej prywatna, składa się głównie z sypialni. Z racji mniejszego ruchu mieszkańców organizuje się ją w górnej części lokalu.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych