PARTNER PORTALU

APM Development ma miliony na inwestycje

Upper Finance pozyskał 10 mln zł finansowania dla warszawskiej grupy deweloperskiej APM Development.

Autor: HouseMarket.pl 10 maja 2016 14:51

Upper Finance pozyskał 10 mln zł w ramach 3-letnich obligacji na okaziciela dla spółki APM Development V Sp. z o.o. Jest to już kolejny deweloper, który zdecydował się skorzystać z usług Upper Finance w 2016 r. i za jego pośrednictwem wyemitować obligacje w celu rozwoju dalszej działalności na rynku.

Upper Finance jako doradca finansowy zajmujący się pozyskiwaniem środków na rozwój firm i realizację kolejnych projektów deweloperskich obserwuje niemalejące zainteresowanie tą formą finansowania. W ciągu ostatnich 3 lat Upper Finance podwoił kwotę pozyskanego finansowania dla deweloperów, a w 2016 r. ma zamiar przekroczyć poziom 300 mln zł.

– 2015 rok minął na rynku mieszkaniowym pod znakiem rekordów: sprzedaży, liczby wydanych mieszkań oraz pozwoleń na budowę. Deweloperzy uruchomili liczne inwestycje, wprowadzając do sprzedaży niemal 52 tys. nowych lokali. Dobra koniunktura sprzyja firmom deweloperskim i w znaczącym stopniu wpływa na zainteresowanie obligacjami jako formą finansowania działalności – wyjaśnia Iwona Załuska, partner w Grupie Upper Finance i prezes zarządu Upper Finance Consulting.

APM Development to grupa deweloperska składająca się ze spółek celowych powoływanych do realizacji inwestycji mieszkaniowych. Od 2003 roku grupa realizuje osiedla mieszkaniowe na terenie Warszawy. W ofercie znajdują się mieszkania i domy między innymi w dzielnicach: Mokotów, Ursynów i Bemowo. Od początku swojej działalności Grupa wybudowała ponad 1000 mieszkań w różnych inwestycjach, między innymi: Osiedle Samarytanki na Targówku, Osiedle Nowa Wola na Woli oraz Słoneczne Tarasy na Bemowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych