PARTNER PORTALU

Archicom przygotowuje się do debiutu giełdowego

Deweloper, w związku z planowaną ofertą publiczną akcji, złożyła 24 września prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego.

Autor: Housemarket.pl 28 września 2015 15:30

Środki pozyskane na rynku kapitałowym Archicom chce przeznaczyć na dalszy rozwój działalności.

– Korzystaliśmy już z możliwości, jakie daje sektor finansowy emitując obligacje notowane na rynku Catalyst. Teraz chcemy zadebiutować na rynku głównym warszawskiej giełdy. Liczymy, że nasz unikatowy model biznesowy mocno oparty na aspekcie architektonicznym, a także skala naszej działalności, zainteresują inwestorów. Chcemy wraz z nimi budować wartość Archicomu - mówi Dorota Jarodzka-Śródka, prezes Archicomu.

Spółka Archicom rozpoczęła swoją działalność jako studio projektowe. Dziś to jedyna wrocławska firma deweloperska z własnym biurem architektonicznym, pionem realizacji inwestycji i działem obsługi klienta, oferująca mieszkania, apartamenty, lofty i budynki biurowe. – Od początku istnienia firmy zakładaliśmy, że najlepszą drogą do zaspokojenia potrzeb klientów jest spełnienie ich oczekiwań o zamieszkaniu w miejscach atrakcyjnych, ale także zaprojektowanych w sposób kompleksowy. Stąd w ostatnich latach planujemy, projektujemy i realizujemy głównie osiedla społeczne, kładąc szczególny nacisk na przemyślane zagospodarowanie przestrzenne w aspekcie architektoniczno-krajobrazowym, jak i zapewnienie na terenach osiedli funkcji gwarantujących mieszkańcom odpowiednią jakość życia – wyjaśnia Dorota Jarodzka-Śródka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych