PARTNER PORTALU

Archicom z rekordową sprzedażą mieszkań

Dwa miesiące przed końcem roku Archicom wyrównał poziom sprzedaży mieszkań uzyskany w całym 2014 r. – 520 lokali. Bieżący rok będzie tym samym najlepszy pod względem sprzedaży w historii dewelopera.

Autor: HouseMarket.pl 04 listopada 2015 10:11

 

Aktualnie w ofercie znajduje się około tysiąca mieszkań, co daje potencjał do osiągnięcia bardzo dobrego wyniku sprzedaży również w 2016 r.

W ofercie Grupy Archicom znajduje się dziewięć projektów zlokalizowanych w różnych częściach Wrocławia. Są w niej zarówno zróżnicowane pod względem standardu mieszkania, których ceny zaczynają się już od 5 tys. zł/mkw., jak i prestiżowe apartamenty.

- Szeroka oferta jak również przywiązywanie szczególnej uwagi do aspektów architektonicznych naszych projektów sprawiają, że klienci chętnie kupują mieszkania od Archicomu. Koncepcja osiedli społecznych, którą wprowadziliśmy i kontynuujemy na wrocławskim rynku mieszkaniowym, cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów i przekłada się bezpośrednio na rekordowe wyniki. Wrocławianie doceniają zarówno wartość samego produktu jakim jest funkcjonalne i dobrze nasłonecznione mieszkanie, ale równocześnie chcą mieszkać w atrakcyjnej przestrzeni zapewniającej łatwy dostęp do wszystkich najważniejszych usług i ułatwiającej nawiązywanie relacji sąsiedzkich – mówi Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom. – Sytuacja rynkowa na pewno nam sprzyja, ale osiąganie tak dobrych wyników sprzedaży nie byłoby możliwe bez unikatowych przewag konkurencyjnych, w tym własnego studia projektowego.

Największy udział w sprzedaży w 2015 r. mają dwie flagowe inwestycje Archicomu: Olimpia Port (196 lokali) i Ogrody Hallera (105 lokali).

- Wzrost sprzedaży nie jest dla nas celem samym w sobie – konsekwentnie utrzymujemy także wysokie marże i rentowność. Około 90 proc. mieszkań sprzedajemy w trakcie budowy, minimalizując koszty finansowe i zwiększając jednocześnie zwrot z kapitału, co pozytywnie przekłada się na bilans firmy.
Jednocześnie pozwala nam na utrzymywanie atrakcyjnych cen dla klientów – dodaje Tomasz Sujak.

Po trzecim kwartale 2015 r. liczba sprzedanych mieszkań przez Grupę Archicom wyniosła 457 sztuk. Sam III kw. był z kolei najlepszym kwartałem w historii firmy – nabywców znalazło aż 178 lokali.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych