PARTNER PORTALU

Archicom zapowiada boom sprzedażowy

Archicom oczekuje, że w tym roku zwiększy sprzedaż do ponad 800 lokali z 611 w roku 2015. Zgodnie z wcześniejszymi planami, począwszy od roku 2017 spółka chce sprzedawać ponad 1 tys. lokali rocznie.

Autor: PAP 21 kwietnia 2016 11:23

- Ubiegły rok pod wieloma względami był rekordowy dla grupy Archicom. Sprzedaliśmy 611 mieszkań, najwięcej w historii, wynik netto na poziomie 42,78 mln zł również był rekordowy. Realizujemy deklaracje składane podczas oferty publicznej. Dobre wyniki dają podstawę do wypłaty dywidendy w wysokości połowy zysku netto grupy – poinformowała Dorota Jarodzka-Śródka, prezes Archicomu.

- Co równie ważne położyliśmy fundamenty pod nasz przyszły rozwój, poszerzyliśmy bank ziemi, a nasze zadłużenie jest na niskim poziomie. Oczekujemy, że utrzymamy wysokie tempo wzrostu, co wpłynie pozytywnie na wyniki w kolejnych latach. Naszym celem na rok 2016 jest przekroczenie liczby 800 sprzedanych lokali – dodała.

Kolejnym celem spółki jest wzrost rocznej sprzedaży do ponad 1 tys. lokali począwszy od 2017 r.

- Aby zrealizować nasz cel wzrostu rocznej sprzedaży do ponad 1 tys. mieszkań od 2017 r. konsekwentnie poszerzamy naszą ofertę. W ubiegłym roku wprowadziliśmy do sprzedaży 967 lokali, a w pierwszych miesiącach tego roku 365 kolejnych, w tym dwie nowe inwestycje River Point i Księżno. Spowodowało to wzrost naszej oferty, która na chwilę obecną liczy 1.162 mieszkania – podał w komunikacie Rafał Jarodzki, wiceprezes spółki.

W tym roku spółka planuje zakończyć budowę sześciu inwestycji na ponad 1230 lokali, z których 75 proc. znalazło już nabywców.

Jak wynika z harmonogramu projektów przekazania będą skumulowane w drugiej połowie roku. W 2015 r. Archicom przekazał 490 lokali. W tym czasie wypracował 42,8 mln zł zysku netto (zysk netto przypadający akcjonariuszom podmiotu dominującego wyniósł 25,6 mln zł), 43 mln zł zysku EBIT i blisko 157 mln zł przychodów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych