PARTNER PORTALU

Atal: ponad 1000 mieszkań sprzedanych

Łącznie 1057 mieszkań sprzedała w br. grupa Atal. Deweloper nie spoczął na laurach i  planuje rozpoczęcie 26 nowych projektów.

Autor: HouseMarket.pl 08 września 2015 13:15

W lipcu i sierpniu br. spółka sprzedała łącznie 251 mieszkań. W efekcie przez pierwszych osiem miesięcy tego roku sprzedaż wyniosła 1057 lokali, czyli aż o 49 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Systematycznie poszerzana jest także oferta spółki. Na koniec sierpnia br. deweloper miał w sprzedaży 2271 mieszkań, w porównaniu do 1474 lokali na koniec
2014 r.  - Na podstawie dotychczas podpisanych umów oraz liczby lokali posiadanych w ofercie jesteśmy przekonani, że zrealizujemy nasze założenia strategiczne - powiedział Zbigniew Juroszek, prezes zarządu spółki Atal.

Aktualnie ATAL realizuje 22 inwestycje o łącznej powierzchni blisko 194 tys. mkw. PUM. W drugim półroczu br. deweloper planuje zakończenie siedmiu projektów i rozpoczęcie w nich wydań mieszkań. Są to: Walewska Residence w Warszawie, Stara Odra Residence I we Wrocławiu, Dmowskiego 19 we Wrocławiu, City Towers Czyżyny II, Bronowice Residence Domy w Krakowie, Nowe Bemowo w Warszawie oraz Chojny Park I w Łodzi. Łączny PUM tych siedmiu inwestycji wynosi ponad 47 tys. mkw. - Posiadane w ofercie gotowe mieszkania w dobrym standardzie i atrakcyjnych lokalizacjach oraz obecna realizacja 22 projektów inwestycyjnych gwarantują uzyskiwanie bardzo dobrych wyników w kolejnych okresach – powiedział Zbigniew Juroszek.

W pierwszym półroczu br. spółka zakupiła grunty w Krakowie (Podgórze) oraz Warszawie (Targówek). Na ten cel przeznaczyła 70 mln zł. Dodatkowo nabyła od podmiotu zależnego grunt w Łodzi, na którym zostanie osiedle mieszkaniowe realizowane w trzech etapach. Grupa aktywnie poszukuje również kolejnych gruntów, aby utrzymać dalszy, dynamiczny rozwój.

Deweloper przygotowuje uruchomienie w najbliższych 2-3 latach 26 nowych inwestycji deweloperskich, w ramach których zostały zakupione już grunty. Łączna powierzchnia tych projektów sięgnie ponad 234 tys. mkw. PUM. Najwięcej, bo aż 12 inwestycji zostanie uruchomionych w Krakowie, a siedem - na rynku warszawskim.

W pierwszym półroczu br. grupa uzyskała 108,4 mln zł przychodów, czyli o 57,7 proc. mniej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. deweloper wypracował 22,5 mln zł zysku operacyjnego oraz 17,3 mln zł zysku netto. W tym samym okresie poprzedniego roku było to odpowiednio: 59,1 mln zł oraz 49,1 mln zł.

Mimo, że w pierwszym półroczu br. firma zdecydowaną większość lokali wydała na rynkach, gdzie rentowność jest niższa, to marża brutto na sprzedaży wyniosła aż 28,9 proc. (26,3 proc. przed rokiem). Na koniec czerwca br. kapitał własny wzrósł o 36,5 proc. do 586 mln zł, względem końca grudnia poprzedniego roku. Jednocześnie zapasy, w skład których wchodzą grunty wraz z nakładami poniesionymi na budowę osiedli, zwiększyły się przez sześć miesięcy 2015 r. o 27,3 proc. do 688,2 mln zł na koniec czerwca br.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych