PARTNER PORTALU

Atal zadebiutował na GPW

Giełda to przystanek na drodze rozwoju firmy - zapewnia Zbigniew Juroszek, prezes spółki Atal, która właśnie zadebiutowała na GPW. Kurs praw do akcji Atalu na otwarciu notowań wyniósł 22 zł, czyli tyle, ile wynosiła cena emisyjna papierów w ofercie publicznej.

Autor: HouseMarket.pl 15 czerwca 2015 10:48

W ramach oferty publicznej Atal przydzielił wszystkie oferowane akcje serii E. Redukcja zapisów w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła 80,07 proc. Wartość oferty publicznej wyniosła łącznie 143 mln zł.

Objęte przez inwestorów akcje stanowią łącznie 16,79 proc. podwyższonego kapitału zakładowego spółki i uprawniają ich właścicieli do wykonywania łącznie 16,16 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu. Wszystkie akcje były sprzedawane po 22 zł.

Środki pozyskane z emisji akcji, Atal planuje przeznaczyć na realizację aktualnych oraz przygotowywanych projektów deweloperskich, a także na zakup gruntów pod kolejne inwestycje.

- Giełda to przystanek na drodze rozwoju - mówi Zbigniew Juroszek, prezes spółki Atal. - Mamy sprawdzony model biznesowy i zamierzamy realizować wyznaczone wcześniej cele. Chcemy zdobywać rynek pięciu miast, w których już działamy.

Średnioterminowa strategia na lata 2015-2017 zakłada sprzedaż mieszkań na poziomie ok. 1500-1800 rocznie. Strategia na lata 2018-2020 zakłada możliwość zwiększenia sprzedaży do poziomu ok. 2000-2500 mieszkań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych