PARTNER PORTALU

Atal zwiększył sprzedaż mieszkań o ponad połowę

Przez pierwszych dziewięć miesięcy br. deweloper sprzedał 1205 mieszkań, czyli o 54 proc. więcej niż rok wcześniej. Firma rozpoczęła również ekspansję na rynki: trójmiejski oraz poznański, kupując tam grunty o łącznym PUM 29,4 tys. mkw.

Autor: HouseMarket.pl 18 listopada 2015 15:22


Spółka wypracowała 182,4 mln zł przychodów oraz 30,5 mln zł zysku netto osiągając marżę netto na poziomie 16,7 proc. Wartość kapitałów własnych wzrosła o 39 proc. do 596,8 mln zł

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z dynamicznego wzrostu sprzedaży mieszkań, która historycznie jest na rekordowych poziomach. Potwierdza to, że nasza oferta na wszystkich obsługiwanych rynkach jest bardzo atrakcyjna i dobrze dopasowana do oczekiwań klientów. Zwiększająca się oferta, która liczy aktualnie już ponad 2 tys. mieszkań zapewnia nam możliwość osiągania bardzo dobrych wyników w kolejnych okresach – powiedział Zbigniew Juroszek, prezes zarządu spółki Atal.

Rekordowa sprzedaż mieszkań

W pierwszych trzech kwartałach br. Atal osiągnął sprzedaż na poziomie 1205 mieszkań, czyli o 54 proc. więcej, niż w analogicznym czasie ubiegłego roku. Po dziesięciu miesiącach br. sprzedaż wzrosła do 1357 mieszkań. Najwięcej, bo aż 530 umów podpisano w Krakowie, 361 we Wrocławiu, 186 w Warszawie, 171 w Łodzi oraz 109 w Katowicach. Jednocześnie oferta dewelopera była na bieżąco uzupełniana o nowe projekty. Od stycznia do września br. do sprzedaży trafiło 11 nowych inwestycji mieszkaniowych na terenie całej Polski.

W efekcie na koniec trzeciego kwartału br. Grupa oferowała łącznie (na inwestycjach zakończonych i w realizacji) 2537 mieszkań w 32 projektach na rynkach warszawskim, krakowskim, wrocławskim, łódzkim i katowickim. W trzecim kwartale br. do oferty wprowadzone zostały trzy nowe projekty. Pierwszy z nich znajduje się w Łodzi i jest to kolejny etap inwestycji Chojny Park z łącznie 236 mieszkaniami. Nowe projekty deweloper wprowadził też we Wrocławiu - ATAL Towers II z 274 lokalami oraz w Krakowie – Lazurowy Park Bronowice I z 78 mieszkaniami.

Przez pierwszych dziewięć miesięcy 2015 r. Atal wydał mieszkania o łącznym PUM wynoszącym nieco ponad 29,5 tys. mkw., czyli o 63,2 proc. mniej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Najwięcej, bo aż 34,9 proc. przekazań dokonano we Wrocławiu, a około 26,6 proc. w Łodzi. Na terenie aglomeracji katowickiej przekazano 20,6 proc. łącznej powierzchni, w Krakowie 17 proc., a w Warszawie 0,8 proc.

Nowe grunty
Przez 9 miesięcy br. ATAL wydał na zakup gruntów 123,3 mln zł. W ramach realizowanej strategii mającej na celu zwiększenie sprzedaży i umocnienie pozycji wśród największych firm deweloperskich w kraju, Grupa nabyła w III i IV kwartale br. dwa grunty w Gdańsku (łączny PUM 22,4 tys. mkw.) oraz działkę w Poznaniu (PUM 7 tys. mkw.). Ekspansja na nowe rynki wzmocni dynamiczny rozwój firmy.
- W przygotowaniu mamy aktualnie 30 projektów o łącznym PUM sięgającym blisko 290 tys. mkw. Zapewnia nam to bardzo dobre perspektywy rozwoju – powiedział Zbigniew Juroszek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych