PARTNER PORTALU

Bouygues Immobilier kupuje nowe grunty pod mieszkania

Bouygues Immobilier Polska, francuski deweloper mieszkaniowy, planuje w 2017 roku sprzedać łącznie 1150 mieszkań. Firma planuje w tym roku wprowadzić do sprzedaży łącznie 12 nowych inwestycji mieszkaniowych w Warszawie i Wrocławiu.

Autor: HouseMarket.pl 23 marca 2017 09:21

Jednym z jej priorytetów jest także rozwój działalności w Poznaniu i Krakowie. Ważnym filarem funkcjonowania spółki jest także pozyskiwanie nowych gruntów pod inwestycje mieszkaniowe oraz realizacja projektów biurowych w modelu Build-to-Suit.

Realizacji nowych inwestycji mieszkaniowych sprzyja m.in. korzystne otoczenie makroekonomiczne. Rynek mieszkaniowy cechuje duża stabilność, wynikająca m.in. z niewielkiego poziomu bezrobocia i utrzymującego się niskiego poziomu stóp procentowych, co obserwować można już od 2015 roku.

Zdaniem ekspertów firmy, przynajmniej do 2018 roku wpływ na ogólny poziom popytu na mieszkania będzie miał wciąż jeszcze program MdM, który jest obecnie wygaszany i przez kilka lat swojego funkcjonowania wspierał dochodzenie przez klientów do własności lokali. Z kolei pierwsze nieruchomości w ramach programu Mieszkanie Plus pojawią się najwcześniej na początku 2019 r. Wpływ tego programu na branżę deweloperską eksperci firmy oceniają jako raczej umiarkowany.

W ramach programu Mieszkanie Plus koszt budowy nie może przekroczyć 3000 zł/mkw. Będzie to program adresowany w dużej mierze do małych i średnich miast, gdzie aktywność deweloperów jest relatywnie niewielka, oraz obrzeży dużych ośrodków miejskich.

Mieszkania za gotówkę

– Od 2013 roku obserwujemy stabilizację sytuacji na rynku deweloperskim. Coraz większa liczba nabywców decyduje się również na zakup mieszkania za gotówkę. W Bouygues Immobilier Polska łączna liczba klientów, którzy realizują transakcje gotówkowe, wzrosła i dochodzi obecnie aż do 50 proc. – powiedział Krzysztof Foder, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Bouygues Immobilier Polska.

– Obserwujemy, że klienci stają się także coraz bardziej świadomi i wymagający. Do biur sprzedaży przychodzą często już po preselekcji ofert w Internecie oraz ze wstępną wiedzą o danej inwestycji. Rosnące oczekiwania nabywców dotyczące jakości inwestycji oraz procesu obsługi klienta stymulują z kolei rynek do rozwoju. Sprawiają, że firmy deweloperskie zwracają szczególną uwagę na poziom satysfakcji klienta oraz innowacyjne metody prezentacji oferty. Dlatego w naszym nowym atelier i biurze sprzedaży zastosowaliśmy interaktywną i przyjazną makietę inwestycji. Przy okazji prezentacji oferty wykorzystujemy także technologię rzeczywistości wirtualnej - dodaje.

Dzielnice obrzeżne Warszawy

Korzystne warunki na rynku nieruchomości są widoczne przede wszystkim w Warszawie, która niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony deweloperów. Zdaniem ekspertów Bouygues Immobilier Polska, duży potencjał inwestycyjny zaobserwować można m.in. w dzielnicach obrzeżnych takich jak: Białołęka, Bemowo, Ursus, Włochy czy Wawer. Za sprawą budowy drugiej linii metra popularność mieszkalną i biznesową zyskają również Wola, Targówek oraz Bemowo.

Harmonijne wpisywanie się danej inwestycji w przestrzeń miejską to kluczowy czynnik, który decyduje o lokowaniu nowych inwestycji przez Bouygues Immobilier Polska. Filozofia Urban Area, stworzona przez dział innowacji firmy, opiera się na tworzeniu zróżnicowanej tkanki miejskiej, w ramach której znajdą się zarówno lokale mieszkalne, jak i oferta usługowa, biura czy obiekty użyteczności publicznej.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych