PARTNER PORTALU

BPI Polska zmienia nazwę i logo

BPI Polska zmienia logo i nazwę na BPI Real Estate Poland. Nowe motto belgijskiego dewelopera brzmi zaś „urban shapers”. Firma rozszerza tym samym swoją dotychczasową zasadę - budowania w zgodzie z otoczeniem - na bardziej aktywne kształtowanie przestrzeni wszystkich europejskich miast, w których jest obecna.

Autor: housemarket.pl 09 stycznia 2018 10:41

BPI Real Estate Poland należy do międzynarodowej grupy CFE z siedzibą w Belgii, specjalizującej się w realizacji innowacyjnych projektów deweloperskich wysokiej jakości. Firma obecna jest na trzech europejskich rynkach - belgijskim, luksemburskim i polskim. W Polsce inwestycje BPI Real Estate zlokalizowane są w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. Do miast tych wkrótce dołączy również Poznań.
Polska staje się coraz ważniejszym krajem w strategii rozwoju portfolio inwestycyjnego międzynarodowej grupy. W 2017 roku BPI Real Estate Poland sprzedało tu łącznie 218 mieszkań. Najwięcej, bo 118 lokali sprzedanych zostało w inwestycji Wola Libre, która powstaje przy ul. Obozowej 20 w Warszawie. To projekt, który, dzięki transparentnie przeprowadzonej remediacji gruntu, bierze czynny udział w rewitalizacji poprzemysłowej Woli, zmieniając ją w nowoczesną i prawdziwie śródmiejską dzielnicę. Realizacja inwestycji Wola Libre zakończy się w połowie tego roku. Obecnie sprzedano w niej łącznie już 80 proc. z 275 dostępnych mieszkań.

Kolejną, równie dobrze sprzedającą się inwestycją, są prestiżowe Bulwary Książęce, które powstają przy ul. Księcia Witolda 11 we Wrocławiu. W I etapie tego wyjątkowego projektu w mijającym roku sprzedano 72 mieszkania, a łączna sprzedaż lokali przekroczyła 85 proc. Nic w tym dziwnego, Bulwary Książęce wyróżnia unikalna lokalizacja pomiędzy dwoma ramionami Odry oraz bezpośrednie sąsiedztwo Starego Miasta. Podwyższony standard inwestycji oraz pieszy, nadbrzeżny pasaż, który powstanie w ramach inwestycji, sprawiają, że już dziś jest to jeden z najbardziej pożądanych adresów we Wrocławiu. W 2018 roku BPI Real Estate Poland planuje uruchomić sprzedaż mieszkań w ramach II etapu inwestycji. 

Mijający rok to również czas zakończenia największej jak dotąd inwestycji BPI Real Estate Poland w naszym kraju. We wrześniu br. przy ul. Obrońców Wybrzeża na gdańskim Przymorzu belgijski deweloper ukończył kompleks Cztery Oceany. W 2017 roku sprzedano tu ostatnie 28 mieszkania z 708 wszystkich lokali wybudowanych i sprzedanych łącznie w inwestycji. Działalność BPI Real Estate Poland jest doceniana przez rynek. W swoich często ambitnych i innowacyjnych projektach firma doczekała się już nawet naśladowców (jak chociażby kompleksowe oczyszczanie gruntu przed rozpoczęciem budowy budynków mieszkalnych), a poszczególne inwestycje wysoko plasują się zarówno w regionalnych jak i w ogólnopolskich konkursach.

- 2017 rok należy do jednych z najlepszych w historii działalności naszej firmy w Polsce. Nowy Rok zapowiada się równie optymistycznie. Planowany start sprzedaży II etapu inwestycji we Wrocławiu oraz rozpoczęcie realizacji nowej inwestycji w Poznaniu to tylko niektóre z planowanych przez nas przedsięwzięć. Nowe logo i nazwa naszej firmy wraz z nowym mottem dobrze obrazuje kierunek tych planów: chcemy już nie tylko realizować projekty, które powstają w poszanowaniu lokalnej architektury i środowiska, ale i aktywnie kształtują przestrzeń współczesnych miast, często tworząc ich nową tożsamość - powiedział Mariusz Rodak, dyrektor generalny BPI Real Estate Poland. 

Na koniec warto wspomnieć, że pod koniec ubiegłego roku BPI Real Estate Belgium z sukcesem przeprowadziło pierwszą w swojej historii emisję pięcioletnich obligacji o wartości 30 milionów euro. Obligacje zostały wprowadzone do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Brukseli - Euronext.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych