PARTNER PORTALU

BPO napędza rozwój inwestycji mieszkaniowych w Krakowie

Za nami bardzo dobry rok na krakowskim rynku mieszkaniowym, co jest w dużej mierze związane z rozwojem sektora BPO. W mieście mamy sporą grupę młodych, dobrze zarabiających ludzi, którzy szukają dla siebie lokum - mówi Konrad Dziewoński, prezes zarządu Grupy Buma.

Autor: propertynews.pl 05 maja 2015 10:11

Konrad Dziewoński podkreśla, że rozwojowi branży mieszkaniowej sprzyja dobry klimat inwestycyjny. - Na kupnie mieszkania można zyskać 5-10 proc. w skali roku, co jest bardzo atrakcyjną formą lokaty kapitału - mówi prezes Grupy Buma.

Miasto bije też rekordy pod względem ruchu turystycznego – w ub.r. odwiedziło je 10 mln osób, co przełożyło się na powrót zagranicznych inwestorów poszukujących mieszkań w atrakcyjnych turystycznie miastach Europy. - Zupełnie nowym trendem są zaś Ukraińcy, którzy ze względu na sytuację w ich kraju, zaczynają interesować się mieszkaniami w Krakowie - dodaje.

Dobrą kondycję krakowskiego sektora mieszkaniowego potwierdzają dane za I kwartał 2015 roku, w którym na rynek trafiło 4,8 tys. nowych lokali. Prezes Dziewoński tłumaczy, że grupa jest bardzo mocno zaangażowana w realizację inwestycji w stolicy Małopolski i na razie nie szykuje projektów w innych lokalizacjach. - Buma jest dobrym i sprawdzonym deweloperem mieszkaniowym na krakowskim rynku działającym od 1991 r. Obecnie mamy siedem inwestycji w budowie i oprócz tego jesteśmy zaangażowani jako generalny wykonawca w pięć projektów – wszystkie toczą się w Krakowie. - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych