PARTNER PORTALU

Budimex Nieruchomości może zwiększyć sprzedaż notarialną

W tym roku nie należy oczekiwać istotnego wzrostu sprzedaży notarialnej. Mam jednak nadzieję, że będzie on pod tym względem lepszy niż 2015 r. - powiedział prezes Budimeksu Dariusz Blocher.

Autor: PAP 19 lutego 2016 16:28

Spółka nie spodziewa się w 2016 r. rekordów w przedsprzedaży mieszkań. W kolejnych latach powinna się ona utrzymywać na poziomie około 2 tys. szt.

- W tym roku będziemy domykać przedsprzedaż na naszym flagowym projekcie – Czyżyny w Krakowie, więc nie będzie to rok bicia rekordów w przedsprzedaży, ale uważam, że w kolejnych latach powinniśmy utrzymywać przedsprzedaż na poziomie około 2 tys. szt. Specjalnie też nie palimy się do tego, żeby ją istotnie zwiększać" - dodał Dariusz Blocher.

W 2015 r. Budimex Nieruchomości przedsprzedał 1.918 mieszkań, wobec 1.685 w 2014 r. Sprzedaż notarialna wyniosła w tym czasie 908 mieszkań, wobec 696 rok wcześniej. - To co sprzedaliśmy w ostatnim czasie będzie rozpoznawane księgowo w latach 2017-18. Zwrócę jednak uwagę, że przez Czyżyny średnia cena mieszkania spada - powiedział prezes.

Z jego wypowiedzi wynika, że Budimex Nieruchomości może uruchomić w 2016 r. co najmniej pięć nowych projektów. 0 W tym roku prawdopodobnie uruchomimy dwa projekty w Gdańsku, projekty przy Krasińskiego i na Redutowej w Warszawie, projekt w Poznaniu i w Krakowie. Rozważamy też kolejną, piątą lokalizację - powiedział.

Poinformował, że w 2015 r. Budimex Nieruchomości wydał na zakup działek poniżej planowanych 200 mln zł. W 2016 r. chce zrobić zakupy za podobną kwotę jak w roku 2015.

W ocenie Blochera obecna sytuacja banków, w szczególności wprowadzenie podatku bankowego, nie przełoży się negatywnie na popyt na mieszkania. - Działki są drogie, koszty budowy rosną i nie widzę powodu i miejsca na obniżkę cen. Nie sądzę, aby sytuacja wokół banków wpłynęła na zmniejszenie popytu na mieszkania - powiedział.

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych