PARTNER PORTALU

Budimex Nieruchomości: rynek mieszkaniowy dojrzały i stabilny

Nie spodziewamy się żadnych fajerwerków na rynku mieszkaniowym - mówi Henryk Urbański, prezes zarządu Budimeksu Nieruchomości. - W perspektywie roku czekają nas ewentualne podwyżki cen rzędu 2-4 proc.

Autor: HouseMarket.pl (JB) 30 lipca 2015 09:13

Stabilizacji na rynku mieszkaniowym sprzyja sytuacja gospodarcza kraju, w tym niskie stopy procentowe.

- Rośnie także optymizm społeczeństwa – mówi Henryk Urbański, prezes zarządu Budimeksu Nieruchomości. – Zauważamy wyraźne zainteresowanie nowymi mieszkaniami, co przekłada się na dobre wyniki sprzedaży firm deweloperskich.  

Budimex Nieruchomości działa w Warszawie, Poznaniu i Krakowie. W Poznaniu za mkw. mieszkania trzeba zapłacić 5,5-5,8 tys. zł. Krakowski rynek jest już nieco droższy – ceny wahają się  od 5,9 do 6,4 tys. zł. - Tymczasem większość naszych mieszkań w Krakowie czy Poznaniu mieści się w limitach MdM – dodaje prezes Urbański. W Warszawie średni koszt mkw. wynosi 7-7,3 tys. zł, ale w przypadku stolicy ceny mogą się znacznie różnić w zależności od lokalizacji.

Według prezesa Budimeksu Nieruchomości rynek mieszkaniowy jest już dojrzały. – Nie spodziewałbym się spektakularnych zmian cen. Nie ma co liczyć na zdecydowane spadki, ani wzrosty – mówi Henryk Urbański. – To, w mojej ocenie, będzie bardzo ustabilizowany rynek. W perspektywie roku czekają nas ewentualne podwyżki cen rzędu 2-4 proc.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych