PARTNER PORTALU

Budimex Nieruchomości trzyma poziom

Budimex Nieruchomości przedsprzedał w ciągu dziewięciu miesięcy 2015 roku 1437 mieszkań, to jest o 39 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Autor: Housemarket.pl 28 października 2015 11:01

Niezmiennie wysokie tempo przedsprzedaży pozwoliło utrzymać spółce pozycję w pierwszej trójce deweloperów z najwyższą przedsprzedażą mieszkań w Polsce.

W trzecim kwartale spółka rozpoczęła nowe projekty deweloperskie w Warszawie, Poznaniu i w Krakowie. Dzięki temu oferta uległa rozszerzeniu i obecnie w budowie firma ma ponad 4 tys. mieszkań, z czego 1509 jest dostępnych dla klientów.

Budimex Nieruchomości kontynuuje proces powiększania banku ziemi pod inwestycje deweloperskie. - W trzecim kwartale zakupiliśmy grunty pod budowę kolejnych 400 mieszkań. W całym 2015 roku powiększyliśmy bank ziemi o grunty, na których można wybudować 2500 mieszkań - mówi Dariusz Blocher, prezes zarządu Budimex.

Dzięki otrzymywanym zaliczkom na realizację kontraktów budowlanych oraz dynamicznej przedsprzedaży mieszkań, Grupa Budimex utrzymuje wysoki poziom pozycji gotówkowej netto. Na koniec września bieżącego roku wyniósł on 1,81 miliarda złotych i był wyższy o 53,7 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych