PARTNER PORTALU

Budimex wydał 100 mln zł na zakup działek

Budimex wydał około 100 mln zł na zakup działek pod projekty deweloperskie. Docelowo chce przeznaczyć na ten cel 200-300 mln zł.

Autor: PAP 29 kwietnia 2015 12:06

- W ciągu ostatnich kilku miesięcy wydaliśmy około 100 mln zł na zakup działek. Kupiliśmy dwie działki w Gdańsku i dwie w Warszawie. Zakładamy, że wydamy na ten cel około 200-300 mln zł - powiedział prezes Dariusz Blocher.

Poinformował, że najlepszym kwartałem pod względem przekazań mieszkań będzie III kw. Przychody Budimeksu Nieruchomości mają być w tym roku na podobnym poziomie jak w 2014.

- Drugie półrocze będzie dobre dla Budimeksu Nieruchomości. Całoroczne przychody spółki mogą być na podobnym poziomie, jak w 2014 r. - powiedział prezes.

Spółka zapowiada również poprawę wyników. - One powinny być lepsze na każdym poziomie rdr, ale wzrosty nie będą jakieś duże - to będzie rok stabilizacji - powiedział Dariusz Blocher. - Jeśli chodzi o segment budowlany, to w kolejnych kwartałach nie należy spodziewać się tak dobrej dynamiki jak w I kw. - dodał.

Budimex podał, że portfel zamówień grupy na koniec marca 2015 roku wynosił 6,39 mld zł. Wartość netto kontraktów podpisanych w pierwszym kwartale to 1,04 mld zł.

- Z obecnego portfela o wartości 6,4 mld zł do realizacji w tym roku jest około 60 proc. Żeby zrealizować nasze wewnętrzne plany musimy się sporo jeszcze napracować - powiedział prezes.

W obecnym portfelu ok. 2,2 mld zł to budownictwo ogólne, blisko 0,8 mld zł energetyka, a pozostała część to budownictwo infrastrukturalne. Dla porównania, na koniec marca 2014 r. portfel zamówień grupy Budimex wynosił 4,54 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych