PARTNER PORTALU

Budimex wydał 100 mln zł na zakup działek

Budimex wydał około 100 mln zł na zakup działek pod projekty deweloperskie. Docelowo chce przeznaczyć na ten cel 200-300 mln zł.

Autor: PAP 29 kwietnia 2015 12:06

- W ciągu ostatnich kilku miesięcy wydaliśmy około 100 mln zł na zakup działek. Kupiliśmy dwie działki w Gdańsku i dwie w Warszawie. Zakładamy, że wydamy na ten cel około 200-300 mln zł - powiedział prezes Dariusz Blocher.

Poinformował, że najlepszym kwartałem pod względem przekazań mieszkań będzie III kw. Przychody Budimeksu Nieruchomości mają być w tym roku na podobnym poziomie jak w 2014.

- Drugie półrocze będzie dobre dla Budimeksu Nieruchomości. Całoroczne przychody spółki mogą być na podobnym poziomie, jak w 2014 r. - powiedział prezes.

Spółka zapowiada również poprawę wyników. - One powinny być lepsze na każdym poziomie rdr, ale wzrosty nie będą jakieś duże - to będzie rok stabilizacji - powiedział Dariusz Blocher. - Jeśli chodzi o segment budowlany, to w kolejnych kwartałach nie należy spodziewać się tak dobrej dynamiki jak w I kw. - dodał.

Budimex podał, że portfel zamówień grupy na koniec marca 2015 roku wynosił 6,39 mld zł. Wartość netto kontraktów podpisanych w pierwszym kwartale to 1,04 mld zł.

- Z obecnego portfela o wartości 6,4 mld zł do realizacji w tym roku jest około 60 proc. Żeby zrealizować nasze wewnętrzne plany musimy się sporo jeszcze napracować - powiedział prezes.

W obecnym portfelu ok. 2,2 mld zł to budownictwo ogólne, blisko 0,8 mld zł energetyka, a pozostała część to budownictwo infrastrukturalne. Dla porównania, na koniec marca 2014 r. portfel zamówień grupy Budimex wynosił 4,54 mld zł.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych