PARTNER PORTALU

Central Park Ursynów bestsellerem w Warszawie

Ursynowska inwestycja grupy Marvipol jest jednym z najlepiej sprzedających się projektów mieszkaniowych w Warszawie.

Autor: HouseMarket.pl 12 stycznia 2016 12:07

W 2015 r. stołeczny deweloper zawarł 430 umów sprzedaży lokali mieszkalnych i użytkowych w Central Park Ursynów, wobec 401 lokali w 2014 r. Wysoka sprzedaż mieszkań w inwestycji pozwala deweloperowi ograniczać udział długu odsetkowego w finansowaniu projektu.

– Central Park Ursynów cieszy się wysokim i co dla nas szczególnie ważne – rosnącym zainteresowaniem ze strony zróżnicowanego grona klientów. Gotowy etap CPU 1A inwestycji jest już wyprzedany w blisko 95 proc. W zaplanowanym do ukończenia w połowie 2016 r. etapie CPU 1B sprzedaliśmy już blisko 80 proc. lokali. Z kolei kwartał przedsprzedaży etapu CPU 2A wystarczył, by prawie 25 proc. oferowanych w nim mieszkań znalazło nabywców - komentuje Mariusz Poławski, członek zarządu Marvipol.

Wysoka sprzedaż mieszkań z inwestycji pozwala grupie Marvipol ograniczać udział długu odsetkowego w strukturze finansowania projektu. Grupa wygasiła już kredyty odnawialne dla etapów CPU 1A i 1B inwestycji, spłaciła również ponad połowę z blisko 60 mln zł kredytu zaciągniętego dla sfinansowania zakupu gruntu pod wieloetapową inwestycję. Dług netto na koniec roku 2015 spółki szacowany jest na poziomie 91 mln złotych, co stanowi tylko ok. 30 proc. kapitałów własnych grupy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych