PARTNER PORTALU

Coraz lepsze rekomendacje dla spółek budowlanych

DM BPS przygotował szereg zaleceń inwestycyjnych dla firm budowlanych notowanych na warszawskiej giełdzie.

Autor: PAP/housemarket.pl 28 kwietnia 2015 13:48

- Uważamy, że pomimo ostatniego wzrostu kursów spółek budowlanych stanowią one nadal atrakcyjną inwestycję - napisali analitycy.

Analitycy DM BPS zarekomendowali akcje, m.in. spółek budowlanych, których działalność obejmuje również segment mieszkaniowy. "Uważamy, że w roku 2015 Budimex Nieruchomości
przekaże ok. 750 mieszkań (ok. +54 lokali r/r), co pozwoli na zwiększenie przychodów z tego segmentu do 272 mln zł (+9 proc. r/r). Prognozujemy, że w roku 2016 nastąpi kulminacja oddawanych mieszkań i ich liczba zwiększy się do ok. 1400. Prawie dwukrotny wzrost liczby przekazanych mieszkań nie będzie w całości widoczny we wzroście przychodów ze względu na to, że w następnym roku oddawane będą mniejsze i tańsze mieszkania z projektu AVIA w Krakowie. Przewidujemy, że marża brutto ze sprzedaży w segmencie nieruchomości może utrzymać się w 2015 na poziomach podobnych z zeszłego roku, natomiast w 2016 oczekujemy, że obniży się ona o ok. 1 p.p. do 20 proc." - napisali w rekomendacjach.

W przypadku spółki Erbud analitycy szacują, że w tym roku zostanie przekazanych ok. 160
mieszkań, co powinno przełożyć się na przychody na poziomie ok. 42 mln zł. "Ze względu na słabszy
mix mieszkaniowy nie widzimy pola do poprawy marży brutto ze sprzedaży na tej działalności i
zakładamy ją na poziomie ok. 11 proc."- napisano.

W przypadku Unibepu, grupy budowlanej zajmującej się generalnym wykonawstwem, analitycy uważają, że działalność deweloperska będzie głównym elementem budowania wartości spółki w następach. Na podstawie analizy obecnych projektów deweloperskich przewidują, że Unidevelopment w roku 2015 przekaże notarialnie ok. 300 mieszkań, w roku 2016 ok. 530 mieszkań, natomiast w roku 2017 będzie to już ok. 900 mieszkań. "Szczególną uwagę zwracamy na wysoko rentowne projekty 360 stopni oraz Szczęśliwicka. Ciekawym projektem może się także okazać Wola House, który Unibep zamierza przeznaczyć na budownictwo mieszkaniowe, a nie tak jak początkowo planowano na budowę biurowca. Według harmonogramu sprzedaży notarialnej największych przekazań należy spodziewać się w czwartym kwartale każdego z podanych lat. Prognozujemy, że marża brutto że sprzedaży wzrośnie w tym roku do ok. 14 proc.- czytamy w rekomendacjach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych