PARTNER PORTALU

Czego oczekują kupujący mieszkania?

Za nami kolejny kwartał i kolejne rekordy sprzedaży – mówi Monika Śliwa, dyrektor marketingu Victoria Dom. Jakie mieszkania cieszą się największą popularnością?

Autor: HouseMarket.pl 10 listopada 2017 08:01

 

Zdaniem ekspertki wysokie poziomy sprzedaży wynikają z faktu niskich stóp procentowych przy jednocześnie łatwej dostępności kredytów, dlatego obserwujemy dużą aktywność dwóch grup inwestorów.

- Obecnie mieszkań szuka sporo młodych osób zainteresowanych zakupem pierwszego mieszkania, ale też i rodzin, które chcą ulokować oszczędności kupując drugie, a nawet trzecie mieszkanie, jako inwestycję np. z myślą o dzieciach. Sukcesywnie rośnie również grupa klientów poszukujących mieszkań na wynajem, którzy zwykle dokonują transakcji za gotówkę, którą wolą po prostu ulokować w nieruchomościach, gdzie zyski z wynajmu są ciągle wyższe niż na lokatach bankowych - mówi Monika Śliwa.

Do tego dochodzi jeszcze coraz większa świadomość klientów, że mieszkania w dużych aglomeracjach będą zyskiwały na wartości; stale rosną ceny gruntów a także robocizny i materiałów – nie ma szansy, by deweloperzy utrzymali obecny poziom cen, kolejne inwestycje będą musieli wyceniać drożej.

Dużą popularnością cieszą się niewielkie, ale ustawne mieszkania zaprojektowane w sposób elastyczny. - Zwykle są to dwupokojowe mieszkania o powierzchni do 40 metrów kwadratowych, które inwestorzy mogą łatwo wynająć, także rodziny widzą w nich duży potencjał – tłumaczy dyrektor marketingu Victoria Dom. - Sąsiadujące ze sobą małe metraże, można połączyć w wygodne czteropokojowe mieszkanie dla rodziny z dwójką dzieci, a w przyszłości podzielić znowu powierzchnię na dwa osobne lokale. To daje komfort i elastyczność dysponowania kapitałem.

Jak zapewnia Monika Śliwa, tego typu produkty cieszą się aktualnie największym zainteresowaniem klientów.

Victoria Dom jest jednym z wiodących deweloperów mieszkaniowych działających na rynku warszawskim od 1998 roku. Specjalizuje się w realizacji domów jednorodzinnych oraz wielorodzinnych w formie osiedli lub pojedynczych budynków. Od początku roku deweloper wprowadził do oferty sześć nowych inwestycji na terenie Warszawy z liczbą 715 mieszkań na osiedlach Viva Garden IV, V i IV, Classic V, Przystanek Praga oraz Mieszko. Spółka planuje zamknąć rok 2017 z zakontraktowaną sprzedażą 800 lokali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych