PARTNER PORTALU

Dekpol planuje gigantyczny projekt mieszkaniowy w Gdańsku

Zarząd Dekpol poinformował, że 10 listopada zawarł przedwstępną umowę, w wyniku której ma nabyć nieruchomość w Gdańsku. Teren ma być wykorzystany pod inwestycję mieszkaniową.

Autor: HouseMarket.pl 14 listopada 2017 09:33

Przedmiotem umowy jest nieruchomość o łącznej powierzchni ok. 13 hektarów. Ma ona zostać ostatecznie zawarta do 15 grudnia. Cena sprzedaży netto nieruchomości wynosi około 12 proc. kapitałów własnych Dekpolu.

Jak dowiedział się portal HouseMarket.pl, Dekpol zamierza zrealizować na zakupionym gruncie  projekt deweloperski przewidujący wybudowanie lokali - inwestycji mieszkaniowej o łącznej powierzchni ponad 60 tys. mkw., możliwe, że częścią nieruchomości będą też lokale usługowe.

Obecnie firma realizuje kilka inwestycji na Pomorzu, w tym prestiżową Nową Motławę, nowoczesny kompleks mieszkalny położony w prestiżowym sąsiedztwie najważniejszych zabytków Głównego Miasta m.in. Żurawia, Filharmonii Bałtyckiej i ulicy Długi Targ z Fontanną Neptuna. Projekt wyróżnia unikalna architektura inspirowana historyczną zabudową Wyspy Spichrzów oraz przestronna strefa wellness z basenem, jacuzzi, saunami i siłownią do dyspozycji mieszkańców.

W trzech budynkach mieszkalnych zwróconych kalenicami do rzeki znajdą się Apartamenty Nowa Motława. W sumie  powstało  298 lokali mieszkalnych o powierzchni od 27 do 77 mkw. z przewagą apartamentów 2- i 3- pokojowych z przynależnymi balkonami lub ogródkami. Apartamenty sprzedawane są w stanie deweloperskim oraz z opcją  wykończenia pod klucz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych