PARTNER PORTALU

Dekpol podwaja sprzedaż... i to nie koniec

Dekpol sprzedał w pierwszych trzech kwartałach br. 687 mieszkań, czyli o blisko 60 procent więcej niż rok wcześniej. W pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku spółka przekazała klientom 380 gotowych lokali w porównaniu do 94 lokali przekazanych w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Autor: housemarket.pl 11 października 2017 14:39

Narastająco przez trzy pierwsze kwartały br. Dekpol zrealizował sprzedaż na poziomie 687 mieszkań, czyli o blisko 60 % więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego, kiedy sprzedano 436 mieszkań. W samym trzecim kwartale br. spółka na podstawie zawartych umów rezerwacyjnych, deweloperskich i przedwstępnych zakontraktowała 201 mieszkań. Dla porównania w tym samym okresie poprzedniego roku sprzedano 158 lokali. Zarząd Dekpol poinformował jednocześnie, że na koniec września br. deweloper posiadał w ofercie sprzedażowej łącznie 381 lokali.  

W ramach trzech pierwszych kwartałów br. Dekpol na podstawie zawartych notarialnych umów przenoszących własność lokalu rozpozna w wyniku finansowym łącznie 380 lokali, względem 94 lokali rozpoznanych w analogicznym okresie roku poprzedniego. Z tego w wynikach finansowych za trzeci kwartał br. rozpoznanych zostanie 297 lokali wobec 52 lokali rozpoznanych w III kwartale 2016 roku.

Dekpol, w Gdańsku realizuje obecnie: Osiedle Młoda Morena, Osiedle Młoda Morena Park, Osiedle Zielone oraz Jaworowe Wzgórze. W Gdyni realizowane jest Osiedle Na Fali, a w Tczewie Nowe Rokitki Park oraz Osiedle Nowe Rokitki. Najnowszą inwestycją wprowadzoną ostatnio do oferty jest luksusowy apartamentowiec Verano Residence powstający w nadmorskiej Juracie. 

Zgodnie z założeniami zarządu udział działalności deweloperskiej w przychodach ogółem grupy Kapitałowej zwiększy się istotnie w 2017 roku. W głównej mierze wiązać się to będzie z zakończeniem realizowanych obecnie projektów deweloperskich, które rozpoznane zostaną w przychodach grupy.

Prognoza zarządu zakłada, że w 2017 roku poziom przychodów segmentu deweloperskiego w 2017 r. wyniesie około 200 mln zł, a łączne przychody ze wszystkich obszarów prowadzonej działalności mogą wynieść 500 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych