PARTNER PORTALU

Dekpol prognozuje dalszy dynamiczny wzrost obrotów

Zarząd Dekpol S.A. opublikował prognozę finansową, zgodnie z którą grupa w 2018 roku osiągnie 710 mln zł skonsolidowanych przychodów. Oznacza to poprawę obrotów o blisko 27 proc. względem szacunków za miniony rok.

Autor: HouseMarket.pl 02 lutego 2018 09:21

Zgodnie z założeniami grupa Dekpol osiągnie w 2018 roku 710 mln zł skonsolidowanych przychodów, w tym z segmentu generalnego wykonawstwa planowany jest obrót na poziomie 450 mln zł, z działalności deweloperskiej 190 mln zł, a z segmentu produkcji osprzętu do maszyn budowlanych 70 mln zł.

- Bardzo dobre perspektywy rozwoju obejmują wszystkie trzy segmenty naszej działalności. Mamy bogaty i atrakcyjny portfel zleceń w ramach usług generalnego wykonawstwa. Dynamicznie rozwijamy działalność deweloperską głównie na terenie Pomorza, ale planujemy także ekspansję na nowe rynki w tym m.in. w Warszawie i Wrocławiu. Bardzo optymistycznie podchodzimy również do rozwoju produkcji osprzętu do maszyn budowlanych. W najbliższym czasie zakończymy inwestycję w rozbudowę zakładu zwiększając nasze moce produkcyjne – powiedział Mariusz Tuchlin, prezes zarządu Dekpol.

Realizacja przedstawionych założeń oznacza utrzymanie przez Dekpol bardzo wysokiego tempa wzrostu skali działania osiąganego na przestrzeni ostatnich lat. Prognozowane na ten rok przychody są bowiem wyższe o blisko 27 proc. od prognozowanych obrotów za miniony rok (560 mln zł). Jednocześnie w latach 2016-2018 średnioroczny wzrost przychodów wyniesie 65,7 proc.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych