PARTNER PORTALU

Dekpol umacnia pozycję

Dekpol znacznie poprawił wyniki sprzedażowe. Firma zakontraktowała w pierwszym półroczu br. 486 lokali i zapowiada nowe projekty.

Autor: HouseMarket.pl 12 września 2017 11:48

Przychody ze sprzedaży po pierwszym półroczu 2017 roku ukształtowały się na poziomie 158 913 tys. zł, czyli o 66 proc. wyższym w porównaniu do przychodów uzyskanych w analogicznym okresie poprzedniego roku. Jednocześnie Dekpol w okresie od stycznia do czerwca 2017 r. osiągnęła 6 324 tys. zł zysku netto (w porównaniu do 9,3 tys. tys. zł zysku netto w analogicznym okresie poprzedniego roku).

W ramach segmentu generalnego wykonawstwa Dekpol na koniec pierwszego półrocza 2017 r. realizował kontrakty o łącznej umownej wartości ponad 250 mln zł netto. Wszystkie projekty są realizowane na zlecenie inwestorów prywatnych. Głównym obszarem działalności pozostaje województwo pomorskie, gdzie realizowanych jest blisko 70 proc. projektów przemysłowych, logistycznych, handlowych i usługowych.

W segmencie deweloperskim grupa notuje wysoką dynamikę rozwoju działalności. W pierwszym półroczu br. kontraktacja w rozumieniu umów przedwstępnych, deweloperskich oraz rezerwacyjnych wyniosła 486 lokali. Dla porównania w tym samym okresie poprzedniego roku kontraktacja była na poziomie 278 lokali, a w całym 2016 r. na poziomie 537 lokali.

W przychodach segmentu deweloperskiego w pierwszym półroczu br. rozpoznana została sprzedaż 83 lokali. Dla porównania w tym samym okresie poprzedniego roku rozpoznanych lokali było 42, a w całym 2016 roku 176 lokali.

Na koniec pierwszego półrocza Dekpol realizował projekty, na których pozostawało do sprzedaży 581 lokali, w tym 249 w Grano Residence w Gdańsku, 23 lokale w Nowej Motławie, 106 w trzech etapach Młodej Moreny i 5 domów w Młodej Morenie Parku, 17 lokali w Jaworowym Wzgórzu, 59 na Osiedlu Zielonym, 62 w gdyńskiej inwestycji Na Fali oraz 58 lokali i dwa domy w Rokitkach koło Tczewa.

Pod koniec czerwca firma dysponowała bankiem ziemi umożliwiającym realizację inwestycji na około 65 tys. PUM. Jak zapewnia Dekpol, start nowych projektów nastąpi w najbliższych trzech kwartałach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych