PARTNER PORTALU

Deweloper na skraju

Firma Rank Progress była dotychczas mało aktywna na rynku mieszkaniowym. W najbliższych latach może się to zmienić. Pod warunkiem, że przetrwa kolejne miesiące.

Autor: Housemarket.pl 23 marca 2016 13:03

Rank Progress do tej pory zrealizował projekt Apartamenty Podkowa w Legnicy. Oprócz tego spółka była obecna głównie na rynku handlowym.

W tym momencie firma przechodzi przez trudny okres w działalności. Z powodu przedłużających się procesów sprzedaży nieruchomości handlowych, pod coraz większym znakiem zapytania stawiana jest spłata zadłużenia. Jak podaje spółka, szansą na ratunek może być m.in. sprzedaż nieruchomości pod projekt mieszkaniowy we Wrocławiu.

- Alternatywnie zarząd spółki prowadzi negocjacje w sprawie sprzedaży nieruchomości gruntowej we Wrocławiu, na której miał być realizowany projekt mieszkaniowy - podano w komunikacie.

Chodzi o projekt Marina Park. Działki o powierzchni 6,8 ha zlokalizowane są przy ulicy Wejherowskiej we Wrocławiu. Rank Progress planował tu potężny kompleks mieszkaniowo-biurowo-handlowy o łącznej powierzchni 113 tys. mkw.

Jeśli sprzedaż działki nie będzie konieczna a firma uzyska niezbędne środki z innych źródeł, to właśnie rynek mieszkaniowy ma być jednym z głównych motorów napędowych w przyszłości. 

- W przyszłości Grupa planuje, że inwestycje mieszkaniowe oraz logistyczne mogą stać się jednym z jej istotnych przedmiotów działalności - pisze Rank Progress.

W tym momencie firma ujawnia projekt w Legnicy. Inwestycja Nowy Browar ma składać się z loftów o łącznej powierzchni 4,6 tys. mkw. Oprócz nich powstanie nowy budynek, gdzie zrealizowana zostanie powierzchnia ponad 13 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych