PARTNER PORTALU

Dobra passa Robyg

Grupa Robyg otrzymała pozwolenie na użytkowanie czwartego etapu Osiedla Kameralnego. Oznacza to, że w najbliższym czasie nastąpi przeniesienie prawa własności na klientów, którzy zakupili mieszkania w tym budynku. W czwartym etapie zostało wybudowanych 40 lokali o metrażach od 41 do 91 mkw. Osiedle Kameralne to zespół nowoczesnych budynków, położonych w historycznej części Bemowa – Jelonkach. Cały projekt składać się będzie w sumie z ok. 900 lokali w 8 etapach – z czego już 4 zostały ukończone. Łączna powierzchnia inwestycji to ok. 49 tys. mkw.

Autor: HouseMarket.pl 14 grudnia 2017 12:16

Robyg prowadzi w Warszawie inwestycje na: Bemowie, Mokotowie, Woli, bliskim Tarchominie, Żoliborzu oraz w Ursusie i Wilanowie, a wkrótce planuje uruchomienie kolejnych projektów.

- Uzyskane pozwolenie na użytkowanie przybliża grupę Robyg do planowanego terminu realizacji całej inwestycji. Cały projekt będzie docelowo składał się z ok. 900 lokali – z czego ukończonych jest już ponad 400. To istotne z punktu widzenia działalności deweloperskiej, ponieważ oznacza realizację założonych przez zarząd celów. Tym samym przybliża to też spółkę do założonego na ten rok pułapu 2,5 tys. lokali uznanych w przychodach. Istotna jest również dalsza koncentracja uwagi na umacnianiu partnerskiej relacji z klientami, co przekłada się na ich zadowolenie oraz zaufanie, a to z kolei owocuje bardzo dobrymi wynikami kontraktacji. Po trzech kwartałach 2017 Robyg zanotował kontraktację na poziomie 2,702 tys. lokali, co przybliża Robyg do realizacji celu jakim jest 3,4 tys. lokali w całym 2017 roku. W nadchodzących miesiącach Robyg systematycznie będzie uzyskiwał więc kolejne pozwolenia na użytkowanie, co oznacza bardzo duży potencjał uznań w przychodach na 2018 rok i kolejne kwartały – mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyg.

Grupa Robyg narastająco po trzech kwartałach 2017 roku odnotowała przychody w wysokości 350 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 47 mln zł. Spółka podwyższyła prognozę na 2017 roku – dotyczącą zysku netto – do poziomu 105 mln zł i przewiduje uznanie w przychodach ok. 2,5 tys. lokali.

W dniu 1 grudnia 2017 roku grupa Robyg zawarła umowę z inwestorem strategicznym Goldman Sachs, który ogłosił intencję ogłoszenia wezwania publicznego w celu nabycia 100 proc. akcji spółki. Goldman Sachs oferuje zakup akcji Robyg od akcjonariuszy w gotówce po cenie 3,55 zł za akcję. Kluczowi menedżerowie grupy Robyg – posiadający 10,2 proc. w kapitale spółki – zadeklarowali sprzedaż wszystkich swoich akcji w wezwaniu Goldman Sachs. Transakcja zostanie sfinalizowana m.in. po uzyskaniu zgody UOKiK oraz przekroczeniu przez Goldman Sachs 66 proc. w kapitale Robyg w wyniku ogłoszonego wezwania. Wezwanie na akcje Robyg potrwa od 2 stycznia do 2 lutego 2018 roku z zastrzeżeniem, że termin ten może zostać wydłużony, zgodnie z warunkami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych