PARTNER PORTALU

Dobre wyniki Ronsona przed zakupem Novej Królikarni

Ronson Development przedstawił dobre wyniki w pierwszym kwartale, a także dobre prognozy - pomimo tego że nie uwzględnił jeszcze projektu Nova Królikarnia na starym Mokotowie. Inwestycja ta może okazać się dużym sukcesem sprzedażowym, a deweloper zmniejszył swoje zadłużenie przed jej zakupem.

Autor: HouseMarket.pl 09 maja 2018 14:13

– W pierwszym kwartale tego roku nasi klienci otrzymali klucze łącznie do 304 lokali, co jest jednym z najlepszych kwartalnych wyników w historii Ronson Development. Największy udział w rozpoznanych w omawianym okresie wynikach finansowych miał projekt Espresso na Woli, ukończony w lutym, gdzie przekazaliśmy klientom 59 lokali o łącznej wartości 23,5 mln zł i marży brutto na poziomie 21,5 proc. Znaczący udział w wypracowanym zysku brutto miał również projekt Moko na Mokotowie, gdzie przekazaliśmy klientom co prawda „tylko” 10 lokali o wartości 9,3 mln zł, ale marża brutto w tym projekcie wynosi aż 29,9 proc. Bardzo podobną, 30-proc. marżę osiągnęliśmy także w projekcie City Link I, w ramach którego w pierwszym kwartale przekazaliśmy klientom 61 lokali o łącznej wartości 23,2 mln zł – wskazał Rami Geris, członek zarządu i dyrektor finansowy Ronson Development.

Imponującą warszawską marżę dewelopera obniżały projekty spoza stolicy, takie jak nisko marżowe Młody Grunwald w Poznaniu oraz Panoramika w Szczecinie, które jak mówił prezes, pozytywnie przełożyły się na przepływy pieniężne z działalności operacyjnej spółki, ale znacząco obniżyły średnią marżę dewelopera. Marża brutto na wszystkich przekazanych projektach wyniosła średnio 13,2 proc., a wliczając w to City Link - 17 proc.

- Ronson Development miał na koniec pierwszego kwartału ukończonych 275 lokali, które nie zostały przekazane klientom, z czego 148 o wartości 65,5 mln zł było już sprzedanych, poinformowała spółka. - Większość tych lokali zostanie przekazana klientom w ciągu drugiego kwartału - powiedział Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży w Ronson.

Na koniec marca, bez uwzględnienia Novej Królikarni, oferta sprzedaży spółki obejmowała łącznie 788 lokali.

Ponadto dobre wyniki sprzedażowe w pierwszym kwartale spowodowały niższe zadłużenie firmy deweloperskiej, która stoi tuż przed zakupem Novej Królikarni. Projekt Nova Królikarnia należy do Global City Holdings, byłego akcjonariusza Ronsona. Zadłużenie odsetkowe spadło do 203,5 mln zł, czyli najniższego poziomu od ponad trzech lat. Ronsona zapowiada, że sfinansuje transakcje odkupienia Novej Królikarni z przepływów gotówkowych na tym projekcie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych