PARTNER PORTALU

Dobry czas dla Allcon Budownictwo

Allcon podsumowała swoją działalność w pierwszej połowie 2017 roku. W tym okresie firma ukończyła budowę czterech obiektów mieszkaniowych, a obecnie prowadzi jeszcze pięć tego rodzaju realizacji.

Autor: housemarket.pl 01 sierpnia 2017 11:03

Budownictwo mieszkaniowe jest obok biurowego, hotelowego i przemysłowego głównym filarem działalności spółki Allcon. Realizuje ona inwestycje z tego obszaru zarówno w ramach Grupy Allcon, dla dewelopera Allcon Osiedla, jak i na zlecenie zewnętrznych podmiotów. W pierwszej połowie 2017 roku Allcon Budownictwo ukończył budowę czterech osiedli mieszkaniowych. Trzech zlokalizowanych w Gdańsku: Awiatora, Królewskiego Wzgórza i czwartego etapu Neptun Parku dla spółki Qualia Development, a także na zlecenie firmy Aflopa, apartamentowa Zatoka Komfortu w Jastarni .

Prawie 30 tys. mkw mieszkań w budowie

W pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku spółka rozpoczęła realizację jednego osiedla – Domów pod Koroną, a obecnie prowadzi prace budowlane na jeszcze czterech innych inwestycjach: drugim etapie Kamienic Malczewskiego, Osiedlu Gdyńskim, Willi Park oraz Waterlane Island. Deweloperem ostatniego projektu jest spółka LP Chmielna, pozostałe wymienione osiedla to inwestycje własne Grupy Allcon. Łączna kubatura pozostających w realizacji obiektów to 87 tys. mkw. Powierzchnia użytkowa znajdujących się w nich mieszkań wyniesie blisko 30 tys. mkw. 

Generalny wykonawca w ciągu 27 lat obecności na rynku ukończył łącznie dziewiętnaście realizacji mieszkaniowych i apartamentowych, a do końca 2017 roku przekroczy dwadzieścia „zamkniętych” projektów. W portfolio firmy znajdują się m.in. liczące po kilkaset lokali mieszkalnych gdyńskie kompleksy Kaskada Redłowska i Witawa, a także kameralne obiekty klasy premium. Zsumowana kubatura znajdujących się w portfolio spółki obiektów tej kategorii to 880 tys. metrów sześciennych, natomiast powierzchnia użytkowa mieszkań ok. 200 tys. mkw.  

Dobry czas dla budownictwa mieszkaniowego

Intensywna działalność generalnego wykonawcy w obszarze mieszkaniowym w pierwszej połowie bieżącego roku wpisuje się w ogólnie dobrą koniunkturę w tym segmencie budownictwa – nie tylko na pomorskim rynku, ale także w pozostałych regionach kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) od stycznia do czerwca w Polsce oddano do użytkowania ponad 78 tys. mieszkań, czyli o 6% więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku. Rozpoczęto także budowę kolejnych 106 tys. mieszkań, co oznacza wzrost r./r. w wysokości 23%. W województwie pomorskim, gdzie prowadzi działalność Allcon Budownictwo, zanotowano najwyższy spośród wszystkich regionów wzrost ukończonych mieszkań – 40% w zestawieniu z minionym rokiem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych