PARTNER PORTALU

Dolcan wykorzystał niszę: buduje mieszkania m.in. dla singli

Na rynku rośnie grupa konsumentów – singli, którzy poszukują małych lokali. Do tej pory nie była to dla deweloperów priorytetowa grupa, a na rynku nie było dla niej produktu. Wykorzystaliśmy tę niszę i jako pierwsi wprowadziliśmy na warszawski rynek format mieszkań na start, dedykowanych młodym ludziom – mówi Sławomir Doliński, właściciel firmy Dolcan.

Autor: housemarket.pl 02 kwietnia 2015 16:53

Drugą grupę, zdaniem właściciela spółki Dolcan, tworzą osoby, które szukają najkorzystniejszych cenowo metraży, a co za tym idzie często w dzielnicach bardziej oddalonych od centrum.

- Ci konsumenci stawiają również na lokale z własnym ogrodem, poddaszem, blisko zielonych terenów. Kolejny trend zmierza w kierunku mniejszych mieszkań, ale blisko centrum, najczęściej 2-pokojowych – mówi Sławomir Doliński. - Na rynku jest również grupa konsumentów kierująca się lokalnym patriotyzmem i najczęściej nabywa mieszkania w tych dzielnicach, gdzie dotychczas mieszkała. Rynkowe trendy będą odzwierciedlały aktualne potrzeby różnych grup klientów, do których deweloperzy będą musieli się dostosować (np. single, czy seniorzy).

Zgodnie z zaobserwowanymi trendami Dolcan realizuje obecnie sześć inwestycji mieszankowych oraz dwa projekty komercyjne. Najnowszą z inwestycji dewelopera jest drugi etap osiedla Ogrody Ochoty II oraz Miasteczko Rubikon. To formaty mieszkaniowe odpowiadające na różne potrzeby konsumentów, z lokalami o wysokim standardzie oraz zróżnicowanych metrażach.

-  Jeszcze w tym roku planujemy rozpocząć budowę kolejnych etapów istniejących już osiedli: Kamyk Zielony II i III, Rudy Rydz IV, Ogrody Ochota III, Konik Polny IV i V – wylicza Sławomir Doliński. - Ponadto rozpoczniemy zupełnie nowe projekty – Osiedle Moderna w Warszawie oraz Osiedle Champion w Ząbkach.

Spółka wejdzie również w rynek komercyjny – trwa budowa galerii handlowej przy ul. Łodygowej oraz planowanie dwóch kolejnych obiektów, budynek handlowo-usługowy na Białołęce oraz biurowiec na Woli.

Dolcan realizuje inwestycje na terenie Warszawy i w miejscowościach położonych w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy, w Częstochowie, Szczecinie, Bydgoszczy, Lublinie oraz Kozienicach. Do tej pory firma zrealizowała 29 projektów oddając do użytku blisko 6,1 tys. mieszkań.   

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych