PARTNER PORTALU

Dom Development: boom mieszkaniowy może jeszcze potrwać

Sytuacja rynkowa i ceny są stabilne w przeciwieństwie do lat 2006-2007, kiedy ceny rosły błyskawicznie. To może świadczyć o lepszych perspektywach dla rynku mieszkaniowego, niż w okresie poprzedniego boomu - uważa Jarosław Szanajca, prezes zarządu Dom Development.

Autor: HouseMarket.pl 27 sierpnia 2015 10:29

Dom Development zwiększyła skalę działalności dostosowując się do oczekiwań rynku. W drugim kwartale deweloper zanotował rekordową sprzedaż – 598 lokali z wysokim 24-procentowym wzrostem liczonym r./r.

- Liczymy na to, że w bieżącym roku uda nam się sprzedać 2 tys. lokali w ciągu roku – mówi Jarosław Szanajca, prezes zarządu Dom Development. – Kilkukrotnie w historii firmy sprzedaż oscylowała wokół tej liczby, jednak nigdy dotąd nie udało nam się jej przekroczyć.

Planom firmy sprzyja dobra sytuacja rynkowa, wsparcie MdM na rynku warszawskim (ok. 30 proc. oferty Dom Development kwalifikuje się do dopłat w ramach MdM), niskie stopy procentowe i silny popyt we wszystkich segmentach rynku nowych mieszkań przy stabilnym zachowaniu cen.

- Sytuacja rynkowa i ceny są stabilne w przeciwieństwie do lat 2006-2007, kiedy ceny rosły błyskawicznie – mówi Jarosław Szanajca. – To może świadczyć o lepszych perspektywach niż w okresie poprzedniego boomu.  

Firma postawiła na dywersyfikację projektów i lokalizacji.

- Do tej pory byliśmy uzależnieni od dużych projektów mieszkaniowych – mówi prezes spółki deweloperskiej. – Aktualnie, przy dużym zróżnicowaniu inwestycji, łatwiej nam będzie utrzymać wysoką sprzedaż.

Na koniec czerwca na kontach spółki znajdowało się ok. 300 mln zł gotówki. Jak zapowiada deweloper, trwają negocjacje w sprawie zakupu kolejnych gruntów w Warszawie.

W I półroczu 2015 roku, Dom Development sprzedał 1065 lokali netto (po uwzględnieniu rezygnacji), czyli o 20 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej, kiedy Spółka sprzedała 890 lokali. Spółka odnotowała rekordową sprzedaż w II kwartale 2015 r., sięgającą 598 lokali.    

Grupa Kapitałowa Dom Development S.A. wypracowała w I półroczu 2015 roku 5,1 mln zł zysku netto, co było wynikiem przekazania 565 lokali. Rok wcześniej Spółka przekazała 977 lokali wypracowując 10,9 mln zł zysku. Niższy wolumen przekazań w I połowie 2015 roku wynika z cyklu budowy realizowanych projektów, których zakończenie w znacznej mierze przypada na drugą połowę roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych