PARTNER PORTALU

Dom Development coraz bliżej celu

Liczymy na to, że sprzedaż w 2015 roku przekroczy poziom 2 tys. lokali - mówił w wywiadzie dla HouseMarket.pl Jarosław Szanajca, prezes Dom Development. Deweloper ma szansę na realizację celu.

Autor: HouseMarket.pl 05 października 2015 15:51

Dom Development opublikował wstępną informację o wynikach sprzedażowych w III kwartale 2015 roku. Sprzedaż netto w tym okresie wzrosła do rekordowych 640 lokali z 598 w II kwartale, co przełożyło się na łączną sprzedaż trzech kwartałów 2015 roku na poziomie 1 705 lokali (wzrost o 22 proc.  r/r). Największą sprzedaż w III kwartale br. odnotowano na projektach: Żoliborz Artystyczny, Saska, Wilno oraz Studio Mokotów.

W III kwartale 2015 roku Spółka przekazała 478 lokali, co łącznie z 565 przekazaniami
w I półroczu oznacza 1 043 lokale przekazane w ciągu trzech kwartałów 2015 roku (spadek o 23 proc. r/r). Na wynik finansowy za III kwartał wpływają głównie przekazania na projektach: Żoliborz Artystyczny (162 lokale), Oaza we Wrocławiu (103), Palladium (79), Wilno (54) oraz Saska (41).

- Czwarty kwartał 2015 roku nie powinien przynieść większych zmian. Mimo wzmożonej aktywności deweloperów, łączny poziom oferty pozostaje stabilny dzięki proporcjonalnemu wzrostowi popytu. Ceny także są stabilne i mogą znajdować się w początkowej fazie trendu wzrostowego. Sprzyjające otoczenie makroekonomiczne powinno przełożyć się na dalszy zrównoważony rozwój rynku mieszkaniowego - powiedział Jarosław Szanajca, prezes zarządu Dom Development.

Deweloper obserwuje zrównoważony popyt na lokale różnej wielkości, tempo sprzedaży mieszkań kompaktowych i większych jest zbliżone. Duże zainteresowanie inwestycjami z wyższego segmentu ma związek ze wzrostem aktywności grupy nabywców, którzy już posiadają swoje mieszkania zainteresowanych poprawą warunków mieszkaniowych – większym metrażem bądź lepszym standardem.

Silny jest także popyt na mieszkania z segmentu popularnego, w III kwartale wciąż wspieranego przez program Mieszkanie dla Młodych. Rozszerzenie MdM o rynek wtórny póki co nie odbiło się negatywnie na zainteresowaniu nowymi mieszkaniami. Obniżka limitu cenowego dla warszawskiego rynku pierwotnego obowiązująca od 1 października 2015 r. może jednak zmniejszyć liczbę transakcji z dofinansowaniem.

Przeczytaj wywiad z Jarosławem Szanajcą, prezesem Dom Development

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych