PARTNER PORTALU

Dom Development wybuduje nowe mieszkania na Żoliborzu

7 września br. spółki Dom Development i Acciona Nieruchomości Żoliborz zawarły umowę sprzedaży oraz przeniesienia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonych w Żoliborzu w Warszawie. Spółka Dom Development zamierza zrealizować tam inwestycję obejmującą budowę 1.350 mieszkań.

Autor: housemarket.pl 08 września 2017 13:05

Ponadto oznacza to spełnienie warunków które Dom Development zawarła w dniu 27 lipca 2017 r z Aliciona oraz z Fasby Bears Sociedad Limitada na warunkową umowę sprzedaży 100 % udziałów w kapitale zakładowym spółki Mirabelle Investments, która jest adresatem decyzji administracyjnych oraz właścicielem praw autorskich do dokumentacji oraz stroną umów niezbędnych do realizacji inwestycji mieszkaniowej na tej nieruchomości.

Dodatkowo Dom Development zawarł z Apricot Capital Group oraz Mirabelle Investments umowę sprzedaży praw dotyczących projektu deweloperskiego, który może być zrealizowany na tej nieruchomości oraz z Mirabelle Investments porozumienie o rezygnacji przez tę spółkę z nabycia praw do nieruchomości.

Łączna kwota wynagrodzeń, które spółka zapłaciła wymienionym podmiotom z tytułu umów wyniosła ponad 184,6 mln zł i została powiększona o kwotę w wysokości 50.922 zł, które odpowiadają kwocie środków pieniężnych znajdujących się na rachunku bankowym nabytej spółki Mirabelle Investments oraz kwocie roszczenia spółki Mirabelle Investments, z tytułu zwrotu podatku od towarów i usług VAT.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych