PARTNER PORTALU

Echo Investment "lżejsze" o nieruchomości komercyjne

Spółka Echo Investment podpisała umowę sprzedaży 75 proc. udziałów w portfelu nieruchomości komercyjnych. Nabywcą jest południowoafrykański fundusz inwestycyjny Redefine Properties. Łączna wartość transakcji to prawie 1,2 mld euro.

Autor: Propertynews.pl 02 marca 2016 09:35

Redefine Properties, nabywca portfela, to jeden z największych funduszy REIT w Republice Południowej Afryki, notowany na giełdzie w Johannesburgu.

W portfelu znajdują się następujące nieruchomości: A4 Business Park w Katowicach (etap I oraz II), Astra Park w Kielcach, Malta Office Park w Poznaniu, Oxygen w Szczecinie, Park Rozwoju w Warszawie (etap I oraz II), West Gate we Wrocławiu, Amber w Kaliszu, Galaxy w Szczecinie, Galeria Echo w Kielcach, Galeria Olimpia w Bełchatowie, Outlet Park Szczecin w Szczecinie, Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu, Centrum Handlowe Echo w Przemyślu, Galeria Sudecka w Jeleniej Górze, Galeria Veneda w Łomży, Centrum Handlowe Echo w Bełchatowie.

Zgodnie z umową, Redefine Properties stanie się właścicielem 75 proc. udziałów w podmiocie będącym właścicielem portfela. To spółka Echo Prime Properties.

Przypomnijmy, Echo Investment planowało wyodrębnić portfel nieruchomości mieszkaniowych. Proces miał zakończyć się w lutym br. Firma przedłużyła jednak działania, co związane jest m.in. z planami akwizycyjnymi w sektorze mieszkaniowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych