PARTNER PORTALU

Echo już w nowych rękach

Transakcja nabycia pakietu 41,55 proc. akcji Echo Investment została sfinalizowana. Nabywcą jest spółka Echo BV pośrednio należąca do Griffin Topco III (podmiot kontrolowany przez fundusze zarządzane przez Oaktree Capital Management, L.P.) oraz Bravo II (fundusz zarządzany przez PIMCO).

Autor: housemarket.pl 10 czerwca 2015 21:30

Przejęcie Echo Investment to jedna z największych transakcji na polskim rynku nieruchomości. Warunkiem jej realizacji była zgoda Komisji Europejskiej, która została udzielona 22 maja br.– Od 2006 r. Oaktree sukcesywnie zwiększa swoje zaangażowanie inwestycyjne w Polsce. Transakcja ta ze względu na jej charakter i skalę umacnia naszą pozycję na polskim rynku jako jednego z najbardziej dynamicznych, globalnych inwestorów. Potwierdza również zaufanie do naszego partnera Griffin Real Estate - mówi Karim Khairallah, dyrektor zarządzający Oaktree European Principal Group.

Oaktree od niemal dziesięciu lat jest znaczącym inwestorem na polskim rynku. Kontrolował Stock Spirits (Polmos Lublin) i Zieloną Budkę.

Dla Pacific Investment Management Corporation (PIMCO) przejęcie Echo stanowi pierwszą inwestycję na polskim rynku nieruchomości. – Cieszymy się, że przy naszej pierwszej transakcji na polskim rynku nieruchomości współpracujemy z Echo, spółką z profesjonalnym zespołem menadżerskim mającą duży potencjał rozwoju a także z naszymi doświadczonymi partnerami Griffin i Oaktree – powiedział Laurent Luccioni, wiceprezes PIMCO.

– Echo to dobrze zarządzana firma, która może się poszczycić wyjątkowymi osiągnięciami jako deweloper i zarządzający w sektorze nieruchomości handlowych, biurowych i mieszkaniowych. W jej portfolio znajduje się wiele ciekawych projektów. Transakcja ta otwiera przed naszą firmą wiele nowych możliwości rozwoju – skomentował Przemysław Krych, założyciel i prezes firmy Griffin Real Estate, która będzie zarządzać inwestycją w imieniu Oaktree i PIMCO.

W finansowanie przejęcia zaangażowane było TFI PZU należące do największego ubezpieczyciela w Polsce - Grupy PZU. – Nasze uczestnictwo w tej transakcji nie jest przypadkowe. Intensywnie rozwijamy działalność naszej firmy w zakresie acquisition finance z myślą o wspieraniu doświadczonych inwestorów. Fakt, iż PIMCO i Oaktree zwróciły się do PZU, jest tego doskonałym potwierdzeniem – powiedział Andrzej Klesyk, prezes zarządu PZU S.A.

Niezwłocznie po przejęciu pakietu 41,55 proc. akcji Echo Investment inwestorzy ogłoszą wezwanie do sprzedaży akcji do poziomu 66 proc., które będzie gwarantowane przez PZU.

Doradztwo prawne dla nabywców zapewnili: Weil, Gotshal & Manges BCLA Bisiorek, Cieśliński, Adamczewska i Wspólnicy oraz Dentons. Za doradztwo księgowo-podatkowe odpowiadali EY Corporate Finance, EY Doradztwo Podatkowe, MDDP i Stibbe. Za doradztwo biznesowe Colliers International i REAS Residential Advisors. Doradztwa technicznego udzieliły firmy Gleeds Polska, Hill International i FS&P Arcus. W zakresie finansowania transakcji PZU korzystało z usług doradczych warszawskiego biura CMS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych