PARTNER PORTALU

Echo postawił na silne rynki mieszkaniowe. Oto efekty

O 50 proc. lepszy wynik sprzedaży wypracowała w pierwszym półroczu 2016 roku spółka Echo Investment. Ile mieszkań sprzedał deweloper?

Autor: HouseMarket.pl 06 lipca 2016 11:46

W okresie od stycznia do czerwca 2016 r. spółka Echo Investment sprzedała 306 mieszkań, podczas gdy w analogicznym okresie roku poprzedzającego liczba sprzedanych mieszkań sięgnęła 204. Jednocześnie, w pierwszym półroczu br. spółka przekazała klientom 175 mieszkań.

- Rynek mieszkaniowy w Polsce jest silny i notuje rekordowe wyniki sprzedaży, przy utrzymujących się stabilnych cenach, co najlepiej widać w miastach, w których znajdują się nasze inwestycje. Wewnętrzne badania oraz raporty analityków rynkowych potwierdzają słuszność naszej strategii, by koncentrować się na najsilniejszych rynkach. Każdy projekt Echo Investment jest szczegółowo analizowany pod kątem oczekiwań klientów co do lokalizacji, standardu, ceny i otaczającej infrastruktury. Takie podejście będzie skutkowało skokowym wzrostem sprzedanych mieszkań w nadchodzących kwartałach – mówi Piotr Gromniak, wiceprezes zarządu Echo Investment.

Obecnie Echo Investment ma w ofercie 920 mieszkań w 23 inwestycjach przede wszystkim na bardzo silnych rynkach: w Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, a także w Łodzi i Kielcach.

- Kwartał po kwartale zwiększamy udziały w polskim rynku mieszkaniowym. To kierunek zgodny z naszymi strategicznymi założeniami, by być największym deweloperem w każdym sektorze, w którym działamy - biurowym, handlowym i mieszkaniowym. Jesteśmy na to przygotowani. Obecnie mamy w budowie 11 projektów mieszkaniowych o łącznej powierzchni ponad 67 tys. mkw., a w przygotowaniu kolejne 17 projektów o łącznej powierzchni ok. 110 tys. mkw. – dodaje Piotr Gromniak.

Firma zrealizowała ponad 120 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1,3 mln mkw. W budowie i przygotowaniu Echo Investment ma 48 projektów mieszkaniowych, biurowych i handlowych o łącznej powierzchni najmu i użytkowej wynoszącej blisko 500 tys. mkw.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych