PARTNER PORTALU

Echo w mieszkaniowej ofensywie

Echo ma za sobą pracowity pierwszy kwartał 2017 roku, ale są tego efekty. Deweloper umacnia pozycję na rynku mieszkaniowym i szykuje kolejne inwestycje.

Autor: HouseMarket.pl 01 czerwca 2017 09:00

W pierwszym kwartale br. w projektach mieszkaniowych Echo zanotowało sprzedaż 259 lokali, o 112 więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku (147 lokali). Firma posiadała 17 projektów mieszkaniowych w budowie, czyli o 31 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku porzedzającego (13 projektów mieszkaniowych w I kw. 2016 r.). Jednocześnie w trzech pierwszych miesiącach bieżącego roku deweloper przygotowywał realizację 21 inwestycji mieszkaniowych, o dwa projekty więcej niż w analogicznym okresie 2016 r.

Łącznie na koniec pierwszego kwartału w portfolio Echo znajdowało się 1841 lokali w realizowanych projektach, z czego 976 zostanie oddanych do użytku jeszcze w tym roku.

Trójmiasto na celowniku

Firma jest obecna na pięciu rynkach: we Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Krakowie i w Warszawie. Jak zapowiadał Piotr Gromniak, wiceprezes zarządu Echo Investments, firma myśli także o szóstym, bardzo atrakcyjnym rynku – Trójmieście. - Plany wejścia do Trójmiasta są na bardzo zaawansowanym etapie. Żeby wejść na nowy rynek, trzeba postawić na skalę i budynek, który zaoferuje kilkuset mieszkań oraz perspektywą na kolejne lata – wyjaśniał w rozmowie z HouseMarket.pl.

Browary mają wzięcie

Flagową inwestycją Echo jest wielofunkcyjny projekt Browarów Warszawskich. Niemal 4,5-hektarowy teren Browarów Warszawskich to jedna z największych stołecznych budów i jednocześnie dobrze sprzedający się projekt. Na koniec pierwszego kwartału Echo sprzedało umowami 178 apartamentów – to ok. 67 proc. oferty pierwszego etapu Browarów Warszawskich.

Dwa pierwsze budynki mieszkaniowe są już w budowie, realizacja kolejnego – trzeciego – rozpocznie się w trzecim kwartale 2017 roku.

Echo Investment planuje realizację dwóch połączonych ze sobą budynków, w których znajdą się mieszkania na wynajem. Ostateczne zakończenie budowy Browarów Warszawskich zaplanowano na 2020 rok.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych