PARTNER PORTALU

Echo zarobiło na mieszkaniach. Teraz daje zarobić inwestorom

Akcjonariusze Echo Investment ostatecznie zamknęli zeszły rok rachunkowy i zdecydowali o wypłacie blisko 2,2 mld zł na dywidendę.

Autor: Housemarket.pl 29 czerwca 2016 11:30

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Echo Investment zdecydowało o wypłacie pierwszej dywidendy w historii spółki. Do akcjonariuszy trafi 2,175 mld zł – czyli 5,27 zł na jedną akcję. Zaliczka na poczet dywidendy została już wypłacona w dwóch ratach -10 lutego 2016 r. oraz 22 kwietnia 2016 r. Pozostała część dywidendy – 1,585 mld zł, czyli 3,84 zł na jedną akcję – trafi na konta akcjonariuszy 8 lipca 2016 r.

Prawo do pozostałej części dywidendy będzie przysługiwało inwestorom posiadającym akcje spółki 5 lipca 2016 r. Łącznie stopa dywidendy za 2015 r. wyniesie 66 proc. (biorąc pod uwagę kurs zamknięcia z 27.06.2016 r.). To jeden z najwyższych wskaźników dywidendy w historii warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Obecni na walnym akcjonariusze zdecydowali również, by pozostała część zysku netto z zeszłego roku – ponad 784 mln zł – została przeznaczona na kapitał zapasowy spółki.

- Po dwudziestu latach działalności oraz obecności na GPW, Echo Investment stać na hojne podzielenie się zyskami z akcjonariuszami. Jednocześnie uchwały walnego zapewniają spółce dobre warunki do rozwijania działalności. Jesteśmy największym polskim deweloperem i spełniamy wszelkie warunki, by stać się także najbardziej efektywną spółką tego sektora. Nasze kompetencje, doskonała znajomość biznesu oraz grono doświadczonych pracowników pozwalają nam rozpoczynać kolejne, coraz bardziej ambitne inwestycje, przy utrzymaniu stabilności finansowej – mówi Nicklas Lindberg, prezes zarządu Echo Investment.

WZA przyjęło również sprawozdanie zarządu z działalności spółki i grupy kapitałowej za 2015 r. oraz udzieliło absolutorium wszystkim członkom zarządu i rady nadzorczej, którzy pełnili swoje funkcje w 2015 r. Akcjonariusze przegłosowali także zmiany w statucie spółki, które uporządkowały kwestię reprezentacji łącznej spółki przez zarząd, wprowadzając obowiązek uczestnictwa prezesa lub wiceprezesa zarządu w każdej formie takiej reprezentacji.

Nowe inwestycje Echo w toku

Echo Investment wybudowała dotychczas ponad 120 inwestycji biurowych, handlowych, hotelowych i mieszkaniowych o łącznej powierzchni najmu i użytkowej ponad 1,1 mln mkw. Właśnie zakończyło budowę największej i najbardziej ambitnej inwestycji w swej historii – wieżowca Q22 w centrum Warszawy, do którego już wprowadzają się pierwsi najemcy. Spółka szykuje się do podjęcia kolejnego wyzwania – kompleksowej zabudowy terenu po dawnych Browarach Warszawskich, gdzie powstanie około 100 tys. mkw. zabudowy mieszkaniowej i biurowej. W budowie i przygotowaniu Echo Investment ma 47 projektów mieszkaniowych, biurowych i handlowych o łącznej powierzchni najmu i użytkowej wynoszącej ponad 500 tys. mkw.

Echo Investment SA to jedna z największych w Polsce firm inwestycyjno-deweloperskich. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Od 2015 roku Echo Investment jest częścią dynamicznie rozwijającej się grupy kapitałowej Griffin Real Estate - Oaktree - PIMCO. W portfolio Griffin Real Estate znajdują się liczne nieruchomości komercyjne oraz działki inwestycyjne zlokalizowane we wszystkich głównych, polskich miastach. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych