PARTNER PORTALU

ECO-Classic: Musimy przygotować się na wyzwania rynku

Rozpoczynając nowe projekty mieszkaniowe nie możemy polegać wyłącznie na aktualnych danych. Musimy wyprzedzać rynek o krok. Tylko wtedy mamy możliwość odpowiednio przygotować się na jego wyzwania - mówi Sven Torsten Kain, prezes zarządu ECO-Classic.

Autor: HouseMarket.pl 01 czerwca 2015 09:29

- Nasze projekty staramy się dopasowywać do potrzeb naszych klientów. Z myślą o obecnych oczekiwaniach powstają mieszkania bardziej kompaktowe niż jeszcze 5-6 lat temu, mieszczące więcej pokoi na mniejszej powierzchni. Dziś najczęściej poszukiwanymi mieszkaniami są nieduże „trójki” oraz funkcjonalne „dwójki”. Ale to spore uogólnienie i nie do końca miarodajne - mówi prezes zarządu ECO-Classic. - Z naszego doświadczenia możemy powiedzieć, że zwłaszcza w Warszawie widzimy spore ożywienie wśród osób zainteresowanych mieszkaniami większymi: 3- i 4-pokojowymi, liczącymi powyżej 70 mkw. W Gdańsku największym zainteresowaniem cieszą lokale, których ceny i metraże mieszczą się limitach programu MdM.

Według szefa firmy deweloperskiej ważne jest jednak, aby pamiętać, że rozpoczynając dziś nowe projekty mieszkaniowe, które oddawane będą za 2-3 lata, nie możemy polegać wyłącznie na aktualnych danych. - Należy śmiało patrzeć w przyszłość i realnie oceniać perspektywy rozwoju rynku. Dzięki temu w czasie, gdy obecnie planowane projekty, będą oddawane do użytku, można będzie oferować przestrzenie optymalnie wpisujące się w potrzeby i oczekiwania klientów - mówi Sven Torsten Kain. - Zawsze musimy wyprzedzać rynek o krok, gdyż tylko wtedy mamy możliwość odpowiednio przygotować się na jego wyzwania.

ECO-Classic aktualnie realizuje dwa duże projekty mieszkaniowe w Warszawie i Gdańsku. Pierwszy z nich  to osiedle Hubertus. Inwestycja powstaje na warszawskim Służewcu, przy ulicy Obrzeżnej 1 i budowana jest w sześciu etapach. Obecnie powstaje ostatni, szósty etap osiedla, na który składają się dwa budynki: większy z 145 mieszkaniami oraz kameralny 3-piętrowy budynek w głębi działki z 11 lokalami mieszkalnymi, otoczony zielenią, w tym 700 mkw. przestrzeni parkowej. Osiedle zostało zaprojektowane jako mini miasteczko, inspirowane koncepcją holenderskiego woonerf, zgodnie z którą tworzona jest przestrzeń publiczna (w tym wypadku wewnątrz osiedla), która łączy funkcje ulicy, deptaku i miejsca spotkań mieszkańców. Położonemu na liczącej blisko 4,5 ha działce kompleksowi towarzyszą zielone patia, usytuowane wewnątrz każdego z kwartałów mieszkalnych oraz starannie zagospodarowana przestrzeń między budynkami. Na terenie Hubertusa obecnie znajdują się dwa place zabaw, liczne siedziska, ławki, pergole, alejki, trawniki, oświetlenie oraz fontanny.

Drugim projektem mieszkaniowym, który obecnie realizuje spółka jest osiedle Wolne Miasto. - Tu obecnie realizujemy drugi z ośmiu zaplanowanych etapów, w którym oddanych będzie 187 mieszkań o różnorodnych rozkładach – od przytulnych 27-metrowych kawalerek po przestronne 97-metrowe czteropokojowe lokale - mówi Sven Torsten Kain. Wolne Miasto to osiedle-ogród, które z założenia ma być miejscem przyjaznym do mieszkania wielopokoleniowego. - Koncepcję projektu zdeterminował postulat, by zachować jak najwięcej naturalnego krajobrazu działki i istniejącej na terenie inwestycji fauny i flory. W jak największym stopniu staraliśmy się zachować zastane na terenie drzewa i krzewy w tym również owocowe. Dzięki temu w Wolnym Mieście uzyskaliśmy wiele przestrzeni dla zieleni parkowej i aktywności mieszkańców w plenerze - mówi prezes spółki. Na realizowanym osiedlu docelowo powstanie ok. 1,2 tys. mieszkań.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych