PARTNER PORTALU

Fiński deweloper w polskim wieżowcu

Polska spółka fińskiego koncernu YIT, jednej z większych grup deweloperskich w Europie, zmienia siedzibę. Biuro firmy będzie się mieścić w warszawskim Spektrum Tower, przy ul. Twardej 18.

Autor: HouseMarket.pl 20 kwietnia 2016 16:18

Pracownicy będą mieć do dyspozycji blisko 300 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Nowe biuro to kolejny krok w rozwoju YIT w Polsce, która rozpoczęła działalność w Polsce w trzecim kwartale 2015 r. Firma nabyła pierwszą nieruchomość i aktywnie poszukuje atrakcyjnych gruntów pod budownictwo mieszkaniowe w Warszawie.

– O wyborze lokalizacji biura przesądziło kilka czynników. Pierwszy z nich to położenie w samym centrum miasta, w pobliżu stacji metra oraz łatwy dostęp do innych środków transportu. Z licznych udogodnień mogą korzystać m.in. rowerzyści. W budynku zastosowano ponadto rozwiązania przyjazne środowisku, które wpisują się w istotne dla YIT działania na rzecz zrównoważonego rozwoju – wymienia Tomasz Konarski, prezes zarządu YIT w Polsce.

YIT osiągnęło sprzedaż 7.407 mieszkań o wartości przekraczającej 1 mld euro w 2015 r. Jest największym deweloperem i jedną z największych firm budowlanych specjalizujących się w obiektach użytkowych oraz w infrastrukturze w Finlandii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych