PARTNER PORTALU

Fiński deweloper wchodzi na polski rynek

Koncern YIT, jeden z największych deweloperów w Europie, rozpoczyna swoją działalność w Polsce, aktywnie poszukując atrakcyjnych gruntów pod budownictwo mieszkaniowe w Warszawie. Prezesem polskiej spółki został Tomasz Konarski.

Autor: housemarket.pl 17 września 2015 13:31

Grupa YIT ma ponad 100-letnią tradycję i sprzedaje w Europie ponad 8 tysięcy mieszkań rocznie. Realizuje projekty mieszkaniowe w Finlandii, w Czechach, na Słowacji, w Rosji, w Estonii, w Łotwie i na Litwie. Rok 2014 YIT zamknęła przychodem w wysokości ponad 1,8 miliarda euro (ok. 7,7 miliarda złotych) i zyskiem operacyjnym wynoszącym ponad 114 milionów euro (blisko 500 milionów złotych). Jedną z wielu przewag konkurencyjnych fińskiej grupy jest silna pozycja finansowa umożliwiająca realizację projektów deweloperskich z własnych środków.

– Polska stanowi dla nas niezwykle istotny rynek w ramach geograficznego rozwoju naszego biznesu w Europie. Przyspieszenie rozwoju na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej to część strategii YIT. Intensywnie przygotowujemy się do realizacji pierwszych projektów mieszkaniowych. W ciągu kilku pierwszych lat działalności w stolicach Czech i Słowacji osiągnęliśmy status jednej z pięciu największych firm deweloperskich na tamtejszych rynkach. Mamy ambitne plany także względem Polski – skomentował Tom Sandvik, szef YIT na Kraje Bałtyckie i Europę Środkowo-Wschodnią.

– YIT zaoferuje w Polsce mieszkania tworzone w zgodzie z filozofią fińskiego budownictwa. Skoncentrujemy się na zapewnieniu naszym klientom obsługi na najwyższym poziomie, wysokiej jakości realizowanych projektów i stałym doskonaleniu naszych  kompetencji. Zrównoważony rozwój tkanki miejskiej, funkcjonalna architektura i troska o komfort mieszkańców mają stanowić główne walory planowanych inwestycji – deklaruje Tomasz Konarski, prezes zarządu YIT Development.

YIT zatrudnia blisko 6 tys. pracowników w 7 krajach. Jest największym deweloperem i jedną z największych firm budowlanych specjalizujących się w obiektach użytkowych oraz w infrastrukturze w Finlandii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych