PARTNER PORTALU

Giełdowy debiut spółki ATAL na przełomie maja i czerwca

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki ATAL. Deweloper zamierza przeprowadzić publiczną ofertę akcji na przełomie maja i czerwca.

Autor: Housemarket.pl 21 maja 2015 13:51

W ramach publicznej emisji akcji oferowanych będzie 6,5 mln akcji serii E. Oferowane inwestorom akcje stanowić będą łącznie 16,79 proc. podwyższonego kapitału zakładowego spółki i uprawniać ich właścicieli do wykonywania łącznie 16,16 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu ATAL S.A. Aktualnie jedynym akcjonariuszem ATAL S.A. jest Juroszek Investments Sp. z o.o., w której 100 proc. udziałów posiada Zbigniew Juroszek, założyciel i prezes zarządu spółki.

- Zatwierdzenie prospektu ATAL przez Komisję Nadzoru Finansowego umożliwia nam przeprowadzenie oferty publicznej, skierowanej do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych w Polsce. Pozyskanie środków z emisji akcji jest naszym zdaniem najlepszym sposobem na przyspieszenie tempa rozwoju Spółki. Jesteśmy przekonani, że inwestycja w akcje ATAL S.A. będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem inwestorów i zakończy się sukcesem – powiedział Zbigniew Juroszek, prezes zarządu ATAL.

Publikacja prospektu emisyjnego zaplanowana jest na 22 maja br. Doradcami ATAL  w procesie upublicznienia są: Dom Maklerski Raiffeisen Bank Polska S.A. oraz Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jako współoferujący, doradcą prawnym jest Kancelaria Radców Prawnych Oleś & Rodzynkiewicz, a rolę doradcy finansowego pełni Raiffeisen Investment Polska.

Grupa ATAL aktualnie realizuje projekty deweloperskie w największych polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i Katowicach. W minionym roku deweloper sprzedał łącznie 1093 mieszkania, co zapewnia mu czołową pozycję wśród największych przedsiębiorstw w branży. W ramach realizowanych inwestycji ATAL w 2014 r. przekazał klientom 1655 mieszkań. W pierwszych czterech miesiącach bieżącego roku nabywców znalazło 470 mieszkań, to najlepszy wynik w historii firmy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych