PARTNER PORTALU

Gliwice kolejnym miastem na mapie inwestycji Murapolu

Grupa Murapol zakupiła nieruchomość o powierzchni 3 ha przy ul. Kozielskiej w Gliwicach za cenę 6 mln zł netto. Na nabytym gruncie zostanie zrealizowany projekt deweloperski obejmujący 693 lokale mieszkalne o łącznej powierzchni użytkowej 26 tys. mkw.

Autor: HouseMarket.pl 21 lutego 2017 13:47

W ramach planowanej inwestycji powstanie siedem ośmiokondygnacyjnych budynków, w których poza lokalami mieszkalnymi, do dyspozycji klientów postawionych zostanie także blisko 450 miejsc postojowych w halach garażowych zlokalizowanych w kondygnacji podziemnej budynków.

- Inwestycja w Gliwicach jest wyrazem naszej konsekwencji w realizacji strategii rozwoju zakładającej, z jednej strony stałą dywersyfikację geograficzną prowadzonej działalności, z drugiej wykorzystanie potencjału miast regionalnych. Gliwice to ważny ośrodek akademicki, ale i miejsce działalności wielu firm, zatrudniających tysiące naszych potencjalnych klientów. Czynniki te, w połączeniu z atrakcyjnością lokalizacyjną nabytego terenu oraz prognozą ekonomiczną planowanej inwestycji, napawają nas optymizmem co do obecności w tym mieście, i szerzej, w całym województwie śląskim. – mówi Michał Sapota prezes zarządu Murapolu.

– Po Sosnowcu, to drugie miasto w regionie, do którego wchodzimy w bieżącym roku. A nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa – dodaje Michał Sapota.

Także w bieżącym miesiącu grupa Murapol nabyła grunt przy ul. Klimontowskiej w Sosnowcu, na którym zrealizuje inwestycję obejmującą siedem budynków z ponad 750 lokalami mieszkalnymi o łącznej powierzchni użytkowej ok. 30 tys. mkw. Ponadto grupa jest obecna z ofertą mieszkaniową w województwie śląskim m.in. w Katowicach, gdzie w ramach inwestycji Murapol Bażantów zaoferowała ok. tysiąc lokali mieszkalnych, a w dwóch kolejnych projektach: Murapol Nowy Bażantów oraz Murapol Śląskie Ogrody buduje ponad 300 mieszkań. Śląska oferta Grupy obejmuje także projekty deweloperskie w Siewierzu i Tychach, gdzie powstaje 240 lokali mieszkalnych.

Murapol przygotowuje kolejne inwestycje w województwie śląskim. W Katowicach w nowych projektach, jak i kolejnych etapach już realizowanych, powstanie łącznie blisko 680 mieszkań. W Siewierzu i Tychach Grupa planuje rozbudowę oferowanych inwestycji, odpowiednio o ponad 130 i ponad 430 lokali mieszkalnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych