PARTNER PORTALU

Grunty to paliwo, a mieszkania to przyszłość. Echo chce rosnąć w mieszkaniówce

Mieszkaniówka jest tą linią biznesu, w której Echo może dalej rosnąć - zapewnia Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment. - Mamy jasny cel. Do 2020 roku oddamy 2 tysiące mieszkań.

Autor: HouseMarket.pl 26 marca 2018 12:03

W tym roku Echo chce zwiększyć bank ziemi o ok. 440 tys. mkw., które przeznaczy na mieszkania.

- Zasoby gruntów to nasze paliwo, a mieszkania to nasza przyszłość - mówi prezes Echo Investment. - Rynek rośnie i jesteśmy zdetereminowani do działania.

- Z punktu widzenia liczby mieszkań, które oddawaliśmy, zostaliśmy nieco z tyłu w porównaniu do innych deweloperów - przyznaje Nicklas Lindberg.  - Zapewniam jednak, że w tym roku oddamy tysiąc lokali - podobnie jak w roku ubiegłym. 

Echo chce utrzymać tempo oddawania mieszkań redukując maksymalnie okres od rozpoczęcia do czasu oddawania kluczy do mieszkań. - W styczniu i lutym sprzedaliśmy już 253 lokale, 85 oddaliśmy - wylicza szef Echo i zapewnia że mieszkaniówka jest linią biznesu, w której Echo może dalej rosnąć.

Echo Investment planuje w 2018 roku rozpocząć budowę 1667 mieszkań w 9 projektach. Spółka rozpoczęła dwa miastotwórcze, duże projekty, zabezpieczyła duży bank ziemi, z sukcesem sprzedaje swoje inwestycje i przyspieszyła w segmencie mieszkaniowym. Rok 2017 zamknęła z 312 mln zł skonsolidowanego zysku netto i bardzo niskim zadłużeniem.

Na koniec 2017 r. spółka miała ponad 1,1 mln mkw. powierzchni biurowej, handlowej i mieszkaniowej w budowie i przygotowaniu. To ponad 40 proc. więcej niż na koniec 2016 r.

- Nasza skala działania w ostatnich latach dynamicznie rośnie, dlatego dużo energii poświęcamy na wzmacnianie funkcji biznesowych, efektywności i usprawnienie procedur. W związku z większą liczbą przygotowywanych inwestycji zatrudniliśmy ponad 100 pracowników. Nieustannie pracujemy również nad ulepszaniem systemu compliance: ustanawiamy funkcję audytu wewnętrznego, przeglądamy procedury i standardowe sposoby postępowania. To pozytywnie wpłynie na transparentność działania, ułatwi podejmowanie decyzji i ograniczy ryzyka – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych