PARTNER PORTALU

Grupa Inpro ogłasza dobry rok

Grupa Kapitałowa Inpro, jeden z czołowych trójmiejskich deweloperów notowany na GPW w Warszawie, podsumowała wyniki sprzedaży na koniec 2017 roku. Od stycznia do grudnia zrealizowano przedsprzedaż na poziomie 739 umów, co stanowi wzrost o 90 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Łącznie przekazano 433 mieszkania i domy.

Autor: HouseMarket.pl 05 stycznia 2018 10:49

Dobre wyniki grupy wynikają z większej oferty lokali w sprzedaży oraz dużej popularności inwestycji dewelopera. Przedsprzedaż w 2017 roku wzrosła aż o 90 proc. w porównaniu do roku poprzedniego i wyniosła 739 umów. Nieznacznie zmniejszyła się liczba przekazanych lokali, w 2017 roku przekazano łącznie 433 mieszkań i domów, podczas gdy w roku poprzednim przekazano 463. Spółka Inpro zrealizowała przedsprzedaż netto na poziomie 493 lokali (w porównaniu do 262 sztuk w 2016 roku).

- Poprawa poziomu przedsprzedaży wynika z jednej strony z większej oferty lokali w sprzedaży w 2017 roku w porównaniu do 2016 roku, a z drugiej strony ze wzrostu zainteresowania klientów ofertą spółki, w tym inwestycjami, które z naszej obserwacji cieszą się obecnie największą popularnością tj. Kwartał Uniwersytecki II etap, Optima etap I oraz Harmonia Oliwska I i II etap, Osiedle Leszczynowy Staw. Należy także zwrócić uwagę na niski poziom bazy porównawczej, czyli poziom przedsprzedaży w 2016 roku – zauważa Rafał Zdebski, dyrektor handlowy w Inpro.

W samym czwartym kwartale 2017 roku grupa Inpro podpisała 252 umowy, czyli o 142 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Sama spółka Inpro w okresie od października do grudnia podpisała 158 umów. Grupa Inpro w ostatnich trzech miesiącach 2017 roku wydała 242 mieszkania i domy – jest to najlepszy kwartał pod względem wydań. Najwięcej lokali wydano w grudniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych